Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2001 AA-A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Fallbrook Villa FC - B2001 Victor3033333   18 17  5  6 0
 A1 : San Diego SC B2002 Elite Orange330330330 18 10  14  10 3
 A4 : Xolos Academy FC - B2001033303 0  12 3  14  8 0
 A7 : SD Elite Aguilas FC - 01 - B20023300 03   9 -2  13  7 1
 A3 : Vista Storm SC - B2002 Red00030000  3 -23  36  4 0
 A2 : Atlante SD D Matos B20010000 3    3 -4  12  5 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130384  El Cajon Valley HS  08:50 AM  1 A4 vs A7Xolos Academy FC - B2001 2 vs.SD Elite Aguilas FC - 01 - B20024
 130383  Alliant Univ  11:30 AM  6 A1 vs A2San Diego SC B2002 Elite Orange 4 vs.Atlante SD D Matos B20012

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130388  Vista High School  12:40 PM  1 A3 vs A1Vista Storm SC - B2002 Red 1 vs.San Diego SC B2002 Elite Orange4
 130387  Ocean View Hills School  04:00 PM  1 A2 vs A4Atlante SD D Matos B2001 0 vs.Xolos Academy FC - B20011

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130391  Ingold Sports Park  05:05 PM  3 A5 vs A3Fallbrook Villa FC - B2001 Victor 4 vs.Vista Storm SC - B2002 Red0

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130390  Alliant Univ  09:30 AM  6 A1 vs A4San Diego SC B2002 Elite Orange 1 vs.Xolos Academy FC - B20012

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130393  Hilton Head Park  11:00 AM  2 A7 vs A3SD Elite Aguilas FC - 01 - B2002 6 vs.Vista Storm SC - B2002 Red0
 130392  Black Mountain Ranch  11:30 AM  1 A1 vs A5San Diego SC B2002 Elite Orange 3 vs.Fallbrook Villa FC - B2001 Victor2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130395  Cesar Chavez Park  10:00 AM  1 A2 vs A3Atlante SD D Matos B2001
Forfeited Game
 0 vs.Vista Storm SC - B2002 Red1F
 130417  Ingold Sports Park  10:00 AM  3 A5 vs A7Fallbrook Villa FC - B2001 Victor 3 vs.SD Elite Aguilas FC - 01 - B20020

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130399  Ingold Sports Park  12:35 PM  3 A5 vs A2Fallbrook Villa FC - B2001 Victor 3 vs.Atlante SD D Matos B20011
 130398  Hilton Head Park  01:20 PM  3 A7 vs A1SD Elite Aguilas FC - 01 - B2002 1 vs.San Diego SC B2002 Elite Orange3
 130400  Vista Community Sports Park  03:40 PM  1 A3 vs A4Vista Storm SC - B2002 Red 2 vs.Xolos Academy FC - B200110

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130401  El Cajon Valley HS  08:50 AM  1 A4 vs A5Xolos Academy FC - B2001 1 vs.Fallbrook Villa FC - B2001 Victor4
 130403  Ocean View Hills School  02:00 PM  1 A2 vs A7Atlante SD D Matos B2001   vs.SD Elite Aguilas FC - 01 - B2002 

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130405  Hilton Head Park  02:00 PM  3 A7 vs A4SD Elite Aguilas FC - 01 - B2002 0 vs.Xolos Academy FC - B20014
 130404  Ocean View Hills School  04:00 PM  1 A2 vs A1Atlante SD D Matos B2001 5 vs.San Diego SC B2002 Elite Orange3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130408  El Cajon Valley HS  09:00 AM  1 A4 vs A2Xolos Academy FC - B2001   vs.Atlante SD D Matos B2001 
 130409  Rancho Bernardo Stadium  12:30 PM  1 A1 vs A3San Diego SC B2002 Elite Orange 5 vs.Vista Storm SC - B2002 Red0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130412  Vista Community Sports Park  11:10 AM  2 A3 vs A5Vista Storm SC - B2002 Red 0 vs.Fallbrook Villa FC - B2001 Victor5
 130411  El Cajon Valley HS  11:40 AM  1 A4 vs A1Xolos Academy FC - B2001 1 vs.San Diego SC B2002 Elite Orange3

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130414  Vista Community Sports Park  02:00 PM  1 A3 vs A7Vista Storm SC - B2002 Red 1 vs.SD Elite Aguilas FC - 01 - B20022
 130413  Ingold Sports Park  04:15 PM  3 A5 vs A1Fallbrook Villa FC - B2001 Victor 2 vs.San Diego SC B2002 Elite Orange0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130416  Vista Community Sports Park  02:00 PM  2 A3 vs A2Vista Storm SC - B2002 Red   vs.Atlante SD D Matos B2001 
 130396  Hilton Head Park  02:00 PM  3 A7 vs A5SD Elite Aguilas FC - 01 - B2002   vs.Fallbrook Villa FC - B2001 Victor 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130420  Larsen Field  02:00 PM  1 A2 vs A5Atlante SD D Matos B2001   vs.Fallbrook Villa FC - B2001 Victor 
 130419  Black Mountain Ranch  02:45 PM  1 A1 vs A7San Diego SC B2002 Elite Orange   vs.SD Elite Aguilas FC - 01 - B2002 

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130421  El Cajon Valley HS  10:50 AM  1 A4 vs A3Xolos Academy FC - B2001   vs.Vista Storm SC - B2002 Red 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 130424  Hilton Head Park  08:00 AM  3 A7 vs A2SD Elite Aguilas FC - 01 - B2002   vs.Atlante SD D Matos B2001 
 130422  Ingold Sports Park  12:45 PM  3 A5 vs A4Fallbrook Villa FC - B2001 Victor   vs.Xolos Academy FC - B2001