Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - SDDA B2003 Flight 2  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : SD Real Madrid Black B2003 (Zamora)133303333 22 9  9  10 0
 A2 : Fallbrook Villa FC - B2003 Elio311303333 20 15  8  10 0
 A8 : Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin33303303  18 6  10  10 0
 A3 : Barcelona Cantera - B2003 BLUE33133103  17 10  10  7 0
 A9 : SD Surf Academy Boys (Brooks) 2003100330003 10 -2  17  7 1
 A7 : Albion SC B03 Academy001330030 10 -6  21  21 1
 A1 : Oceanside Breakers - B03 Blue00330030  9 -2  19  7 0
 A4 : Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold110001300 6 -7  21  10 0
 A5 : Attack B03 Green000000000 0 -23  26  4 1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127732  All Seasons  09:50 AM  1 A4 vs A9Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold 3 vs.SD Surf Academy Boys (Brooks) 20033
 127731  Rancho Santa Fe ES  01:30 PM  1 A5 vs A8Attack B03 Green 0 vs.Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin2
 127733  SoCal Sports Complex  03:50 PM  1 A1 vs A2Oceanside Breakers - B03 Blue 2 vs.Fallbrook Villa FC - B2003 Elio3

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127737  Monte Vista HS  11:10 AM  1 A3 vs A1Barcelona Cantera - B2003 BLUE 5 vs.Oceanside Breakers - B03 Blue1
 127736  Robb Field  12:00 PM  5 A7 vs A8Albion SC B03 Academy 2 vs.Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin3
 127738  Ingold Sports Park  03:15 PM  3 A2 vs A4Fallbrook Villa FC - B2003 Elio 2 vs.Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127740  Encinitas Community Park  08:30 AM  2 A8 vs A9Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin 2 vs.SD Surf Academy Boys (Brooks) 20030
 127741  SoCal Sports Complex  01:30 PM  1 A1 vs A4Oceanside Breakers - B03 Blue 3 vs.Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold1
 127739  Sweetwater Lane CP  02:00 PM  1 A6 vs A2SD Real Madrid Black B2003 (Zamora) 2 vs.Fallbrook Villa FC - B2003 Elio2
 127742  RSF Sports Field  03:00 PM  1 A5 vs A3Attack B03 Green 1 vs.Barcelona Cantera - B2003 BLUE3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127734  Hoover High School  08:00 AM  1 A6 vs A7SD Real Madrid Black B2003 (Zamora) 2 vs.Albion SC B03 Academy0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127743  Encinitas Community Park  10:25 AM  2 A8 vs A2Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin 0 vs.Fallbrook Villa FC - B2003 Elio3
 127746  Robb Field  12:00 PM  3 A7 vs A3Albion SC B03 Academy 2 vs.Barcelona Cantera - B2003 BLUE2
 127745  All Seasons  03:20 PM  1 A4 vs A6Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold 1 vs.SD Real Madrid Black B2003 (Zamora)4
 127744  SoCal Sports Complex  03:30 PM  2 A1 vs A5Oceanside Breakers - B03 Blue 4 vs.Attack B03 Green0

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127748  S D Surf Cup Sports Park  09:00 AM  11 A9 vs A3SD Surf Academy Boys (Brooks) 2003 0 vs.Barcelona Cantera - B2003 BLUE4
 127747  Hoover High School  09:50 AM  1 A6 vs A1SD Real Madrid Black B2003 (Zamora) 2 vs.Oceanside Breakers - B03 Blue1
 127749  Robb Field  12:00 PM  3 A7 vs A5Albion SC B03 Academy 4 vs.Attack B03 Green0
 127750  Encinitas Community Park  01:20 PM  2 A8 vs A4Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin 1 vs.Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127752  Encinitas Community Park  08:30 AM  2 A8 vs A6Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin 4 vs.SD Real Madrid Black B2003 (Zamora)0
 127753  RSF Sports Field  09:30 AM  1 A5 vs A9Attack B03 Green 0 vs.SD Surf Academy Boys (Brooks) 20033
 127751  Ingold Sports Park  10:45 AM  3 A2 vs A3Fallbrook Villa FC - B2003 Elio 0 vs.Barcelona Cantera - B2003 BLUE1
 127754  Robb Field  02:00 PM  3 A7 vs A1Albion SC B03 Academy 4 vs.Oceanside Breakers - B03 Blue2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127758  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A3 vs A4Barcelona Cantera - B2003 BLUE 1 vs.Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold1
 127755  S D Surf Cup Sports Park  09:00 AM  10 A9 vs A7SD Surf Academy Boys (Brooks) 2003 4 vs.Albion SC B03 Academy0
 127773  Ingold Sports Park  10:00 AM  3 A2 vs A5Fallbrook Villa FC - B2003 Elio 3 vs.Attack B03 Green0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127762  Monte Vista HS  09:45 AM  1 A3 vs A6Barcelona Cantera - B2003 BLUE 0 vs.SD Real Madrid Black B2003 (Zamora)3
 127759  S D Surf Cup Sports Park  11:00 AM  11 A9 vs A1SD Surf Academy Boys (Brooks) 2003 1 vs.Oceanside Breakers - B03 Blue3
 127760  Chula Vista Comm Park  03:50 PM  1 A4 vs A5Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold 4 vs.Attack B03 Green1
 127761  Ingold Sports Park  05:30 PM  3 A2 vs A7Fallbrook Villa FC - B2003 Elio 4 vs.Albion SC B03 Academy0

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127735  Hoover High School  11:20 AM  1 A6 vs A9SD Real Madrid Black B2003 (Zamora) 1 vs.SD Surf Academy Boys (Brooks) 20030

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127763  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A3 vs A8Barcelona Cantera - B2003 BLUE 4 vs.Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin2
 127765  S D Surf Cup Sports Park  11:00 AM  11 A9 vs A2SD Surf Academy Boys (Brooks) 2003 0 vs.Fallbrook Villa FC - B2003 Elio3
 127766  Rancho Santa Fe ES  03:00 PM  1 A5 vs A6Attack B03 Green 0 vs.SD Real Madrid Black B2003 (Zamora)1
 127764  Chula Vista Comm Park  05:40 PM  1 A4 vs A7Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold 1 vs.Albion SC B03 Academy2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127770  Robb Field  12:00 PM  5 A7 vs A6Albion SC B03 Academy 1 vs.SD Real Madrid Black B2003 (Zamora)3
 127769  Ingold Sports Park  02:25 PM  3 A2 vs A1Fallbrook Villa FC - B2003 Elio 3 vs.Oceanside Breakers - B03 Blue1
 127768  Chula Vista Comm Park  03:50 PM  1 A4 vs A9Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold 1 vs.SD Surf Academy Boys (Brooks) 20034
 127767  Leo Mullen Sports Park  04:20 PM  1 A8 vs A5Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin 2 vs.Attack B03 Green1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127774  S D Surf Cup Sports Park  01:00 PM  11 A9 vs A7SD Surf Academy Boys (Brooks) 2003   vs.Albion SC B03 Academy 
 127772  Sweetwater Lane CP  02:00 PM  1 A6 vs A8SD Real Madrid Black B2003 (Zamora)   vs.Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin 
 127771  SoCal Sports Complex  03:55 PM  2 A1 vs A3Oceanside Breakers - B03 Blue   vs.Barcelona Cantera - B2003 BLUE 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127775  Monte Vista HS  09:45 AM  1 A3 vs A4Barcelona Cantera - B2003 BLUE   vs.Rebels Soccer Club - B03 Premier Gold 
 127756  Mance Buchanon Park  03:15 PM  2 A1 vs A8Oceanside Breakers - B03 Blue   vs.Express Boys 2003 e3 - Elenz-Martin 

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127757  Cathedral Catholic HS  09:00 AM  2 A5 vs A2Attack B03 Green   vs.Fallbrook Villa FC - B2003 Elio