Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2007 AA-A South
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Matrix B07 NP33133303    19 12  12  0 0
 A5 : CSC B2007 Elite33303330    18 10  12  0 0
 A6 : Sporting SD - B2007 - Berhe30133033    16 10  17  2 0
 A1 : SD United B2007 Black03330303    15 7  10  3 0
 A7 : AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea03330030    12 4  17  1 0
 A10 : Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue03030303    12 -1  24  1 0
 A8 : Coronado FC - B200700003330    9 -5  17  1 0
 A4 : Atlante SD North B200730000013    7 -11  21  0 0
 A9 : Aztecs FC B07 Premier00303000    6 -8  20  0 0
 A3 : SD Real Madrid Green B2007 (Lieras)30000010    4 -18  30  2 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121898  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  1 A1 vs A2SD United B2007 Black 2 vs.Matrix B07 NP3
 121900  Helix HS  10:00 AM  2 A6 vs A7Sporting SD - B2007 - Berhe 3 vs.AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea1
 121899  Hoover High School  11:00 AM  1 A3 vs A10SD Real Madrid Green B2007 (Lieras) 3 vs.Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue2
 121897  Pershing MS  11:00 AM  1 A5 vs A8CSC B2007 Elite 1 vs.Coronado FC - B20070
 121901  Hilton Head Park  12:30 PM  2 A4 vs A9Atlante SD North B2007 3 vs.Aztecs FC B07 Premier2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121902  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  1 A1 vs A3SD United B2007 Black 3 vs.SD Real Madrid Green B2007 (Lieras)0
 121905  Tijuana River Park  11:00 AM  1 A7 vs A9AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea 3 vs.Aztecs FC B07 Premier1
 121903  Helix HS  11:40 AM  2 A6 vs A10Sporting SD - B2007 - Berhe 3 vs.Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue5
 121904  Balboa Stadium  12:10 PM  1 A2 vs A8Matrix B07 NP 4 vs.Coronado FC - B20070
 121906  Pershing MS  01:40 PM  2 A5 vs A4CSC B2007 Elite 3 vs.Atlante SD North B20070

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121910  San Ysidro HS  11:40 AM  2 A7 vs A10AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea 4 vs.Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue1
 121911  Coronado Cays  12:00 PM  1 A8 vs A9Coronado FC - B2007 1 vs.Aztecs FC B07 Premier2
 121909  Cesar Chavez Park  12:30 PM  1 A4 vs A1Atlante SD North B2007 0 vs.SD United B2007 Black2
 121908  Helix HS  12:30 PM  1 A6 vs A2Sporting SD - B2007 - Berhe 2 vs.Matrix B07 NP2
 121907  Pershing MS  03:40 PM  2 A5 vs A3CSC B2007 Elite 4 vs.SD Real Madrid Green B2007 (Lieras)0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121915  Montgomery Waller Park  08:00 AM  1 A9 vs A10Aztecs FC B07 Premier
Forfeited Game
 0 vs.Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue2F
 121913  Albert Van Zanten Park  09:40 AM  1 A1 vs A5SD United B2007 Black 2 vs.CSC B2007 Elite1
 121914  Coronado Cays  10:00 AM  1 A8 vs A2Coronado FC - B2007 0 vs.Matrix B07 NP3
 121912  Hoover High School  01:20 PM  1 A3 vs A7SD Real Madrid Green B2007 (Lieras) 1 vs.AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea8
 121916  Helix HS  02:50 PM  2 A6 vs A4Sporting SD - B2007 - Berhe 5 vs.Atlante SD North B20071

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121921  Montgomery Waller Park  09:40 AM  1 A9 vs A3Aztecs FC B07 Premier 3 vs.SD Real Madrid Green B2007 (Lieras)1
 121917  Tidelands Park  11:00 AM  2 A8 vs A4Coronado FC - B2007 5 vs.Atlante SD North B20072
 121919  San Ysidro HS  11:45 AM  2 A7 vs A5AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea 4 vs.CSC B2007 Elite6
 121918  Southwestern College  12:30 PM  3 A10 vs A2Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue 3 vs.Matrix B07 NP5
 121920  West Hills H S  01:00 PM  1 A6 vs A1Sporting SD - B2007 - Berhe 2 vs.SD United B2007 Black1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121922  Coronado Cays  10:00 AM  1 A8 vs A6Coronado FC - B2007 4 vs.Sporting SD - B2007 - Berhe1
 121925  Southwestern College  11:00 AM  3 A10 vs A4Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue 4 vs.Atlante SD North B20072
 121923  Pershing MS  11:30 AM  2 A5 vs A9CSC B2007 Elite 5 vs.Aztecs FC B07 Premier3
 121926  San Ysidro HS  11:45 AM  2 A7 vs A1AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea 2 vs.SD United B2007 Black3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121924  Balboa Stadium  10:50 AM  1 A2 vs A3Matrix B07 NP 4 vs.SD Real Madrid Green B2007 (Lieras)2

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121929  Hilton Head Park  11:00 AM  3 A4 vs A3Atlante SD North B2007 0 vs.SD Real Madrid Green B2007 (Lieras)0
 121928  Montgomery Waller Park  11:30 AM  1 A9 vs A7Aztecs FC B07 Premier
Forfeited Game
 0 vs.AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea1F
 121927  Southwestern College  12:30 PM  3 A10 vs A6Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue 1 vs.Sporting SD - B2007 - Berhe6
 121931  Morley Field Sports Park  01:20 PM  1 A2 vs A5Matrix B07 NP 1 vs.CSC B2007 Elite2
 121930  Albert Van Zanten Park  02:30 PM  1 A1 vs A8SD United B2007 Black 0 vs.Coronado FC - B20071

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121932  Montgomery Waller Park  08:00 AM  1 A9 vs A1Aztecs FC B07 Premier 1 vs.SD United B2007 Black4
 121934  Hoover High School  11:00 AM  1 A3 vs A6SD Real Madrid Green B2007 (Lieras) 2 vs.Sporting SD - B2007 - Berhe6
 121936  Hilton Head Park  11:30 AM  3 A4 vs A5Atlante SD North B2007 2 vs.CSC B2007 Elite0
 121933  San Ysidro HS  11:40 AM  2 A7 vs A2AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea 1 vs.Matrix B07 NP2
 121935  Southwestern College  12:30 PM  3 A10 vs A8Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue 4 vs.Coronado FC - B20071

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121939  Hoover High School  09:30 AM  1 A3 vs A8SD Real Madrid Green B2007 (Lieras)   vs.Coronado FC - B2007 
 121940  Albert Van Zanten Park  11:10 AM  1 A1 vs A10SD United B2007 Black   vs.Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue 
 121941  Ocean View Hills School  01:00 PM  2 A4 vs A7Atlante SD North B2007   vs.AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea 

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121938  Balboa Stadium  09:00 AM  1 A2 vs A9Matrix B07 NP   vs.Aztecs FC B07 Premier 
 121937  Pershing MS  03:20 PM  2 A5 vs A6CSC B2007 Elite   vs.Sporting SD - B2007 - Berhe 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121946  Montgomery Waller Park  08:00 AM  1 A9 vs A4Aztecs FC B07 Premier   vs.Atlante SD North B2007 
 121944  Southwestern College  09:30 AM  3 A10 vs A3Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue   vs.SD Real Madrid Green B2007 (Lieras) 
 121945  San Ysidro HS  11:45 AM  2 A7 vs A6AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea   vs.Sporting SD - B2007 - Berhe 
 121942  Coronado Cays  04:00 PM  1 A8 vs A5Coronado FC - B2007   vs.CSC B2007 Elite 

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121943  Balboa Stadium  10:30 AM  1 A2 vs A1Matrix B07 NP   vs.SD United B2007 Black 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121951  Pershing MS  10:00 AM  1 A5 vs A10CSC B2007 Elite   vs.Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue 
 121949  Hilton Head Park  11:30 AM  3 A4 vs A2Atlante SD North B2007   vs.Matrix B07 NP 
 121950  Coronado Cays  12:00 PM  1 A8 vs A7Coronado FC - B2007   vs.AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea 
 121948  Helix HS  12:50 PM  2 A6 vs A9Sporting SD - B2007 - Berhe   vs.Aztecs FC B07 Premier 
 121947  Sweetwater Lane CP  05:10 PM  1 A3 vs A1SD Real Madrid Green B2007 (Lieras)   vs.SD United B2007 Black 

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121955  Southwestern College  08:00 AM  3 A10 vs A7Rebels Soccer Club - B07 Premier Blue   vs.AYSO Matrix South Bay B2007 - Govea 
 121954  Albert Van Zanten Park  09:00 AM  1 A1 vs A4SD United B2007 Black   vs.Atlante SD North B2007 
 121956  Montgomery Waller Park  01:10 PM  1 A9 vs A8Aztecs FC B07 Premier   vs.Coronado FC - B2007 
 121952  Sweetwater Lane CP  03:30 PM  1 A3 vs A5SD Real Madrid Green B2007 (Lieras)   vs.CSC B2007 Elite 

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121953  Balboa Stadium  12:00 PM  1 A2 vs A6Matrix B07 NP   vs.Sporting SD - B2007 - Berhe