Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2005 AA-B North  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Southwest SC B20053333333333  30 27  4  2 0
 A8 : La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz1033331303  20 10  15  1 0
 A1 : San Diego SC B2005 Black3330011313  18 2  27  3 0
 A6 : San Marcos Revolution - B2005 Green033330103   16 15  12  0 0
 A7 : Borussia Del Mar B051003013100  9 -12  28  1 0
 A2 : Albion SC B05 Premier - Brian030030003   9 -5  21  4 0
 A3 : SD Force FC Academy B2005- L. Henry1000011010  4 -17  33  2 0
 A4 : Express Boys 2005 Select - Carranza1000010100  3 -20  27  2 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121538  Alliant Univ  08:00 AM  6 A1 vs A2San Diego SC B2005 Black 2 vs.Albion SC B05 Premier - Brian0
 121539  Galway Downs  08:00 AM  6 A5 vs A6Southwest SC B2005 1 vs.San Marcos Revolution - B2005 Green0
 121537  Encinitas Community Park  01:30 PM  3 A4 vs A7Express Boys 2005 Select - Carranza 0 vs.Borussia Del Mar B050
 121540  4S Ranch Sports Park  03:00 PM  6 A3 vs A8SD Force FC Academy B2005- L. Henry 1 vs.La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz1

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121541  Robb Field  10:00 AM  3 A2 vs A4Albion SC B05 Premier - Brian 2 vs.Express Boys 2005 Select - Carranza0
 121544  Connors Park  03:10 PM  1 A6 vs A7San Marcos Revolution - B2005 Green 5 vs.Borussia Del Mar B050
 121543  Westview HS  03:15 PM  2 A1 vs A3San Diego SC B2005 Black 2 vs.SD Force FC Academy B2005- L. Henry0
 121542  Allen Field  03:15 PM  1 A8 vs A5La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz 1 vs.Southwest SC B20053

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121546  Carmel Creek ES  10:30 AM  2 A7 vs A8Borussia Del Mar B05 0 vs.La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz5
 121547  Encinitas Community Park  12:00 PM  3 A4 vs A1Express Boys 2005 Select - Carranza 1 vs.San Diego SC B2005 Black3
 121548  Pat Birdsall Sports Park  12:00 PM  2 A5 vs A3Southwest SC B2005 8 vs.SD Force FC Academy B2005- L. Henry1
 121545  Hollandia Park  04:50 PM  1 A6 vs A2San Marcos Revolution - B2005 Green 9 vs.Albion SC B05 Premier - Brian0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121550  Pat Birdsall Sports Park  10:00 AM  2 A5 vs A1Southwest SC B2005 8 vs.San Diego SC B2005 Black0
 121551  Hollandia Park  01:50 PM  1 A6 vs A4San Marcos Revolution - B2005 Green 5 vs.Express Boys 2005 Select - Carranza0
 121549  Allen Field  02:00 PM  1 A8 vs A2La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz 2 vs.Albion SC B05 Premier - Brian1
 121552  Carmel Creek ES  02:50 PM  2 A7 vs A3Borussia Del Mar B05 3 vs.SD Force FC Academy B2005- L. Henry0

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121553  Robb Field  08:00 AM  5 A2 vs A3Albion SC B05 Premier - Brian 2 vs.SD Force FC Academy B2005- L. Henry1
 121556  Allen Field  09:00 AM  1 A8 vs A4La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz 3 vs.Express Boys 2005 Select - Carranza1
 121554  Carmel Creek ES  01:00 PM  2 A7 vs A5Borussia Del Mar B05 0 vs.Southwest SC B20057
 121555  Rancho Bernardo Stadium  02:15 PM  1 A1 vs A6San Diego SC B2005 Black 1 vs.San Marcos Revolution - B2005 Green6

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121558  Carmel Creek ES  10:30 AM  2 A7 vs A1Borussia Del Mar B05 3 vs.San Diego SC B2005 Black3
 121557  Allen Field  12:40 PM  1 A8 vs A6La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz 3 vs.San Marcos Revolution - B2005 Green2
 121559  Pat Birdsall Sports Park  02:00 PM  2 A5 vs A2Southwest SC B2005 1F vs.Albion SC B05 Premier - Brian
Forfeited Game
0
 121560  Willow Grove Elem  03:30 PM  1 A3 vs A4SD Force FC Academy B2005- L. Henry 2 vs.Express Boys 2005 Select - Carranza2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121564  Robb Field  12:00 PM  3 A2 vs A7Albion SC B05 Premier - Brian 0 vs.Borussia Del Mar B052
 121563  Leo Mullen Sports Park  01:40 PM  1 A4 vs A5Express Boys 2005 Select - Carranza 0 vs.Southwest SC B20054
 121562  Rancho Bernardo Stadium  02:00 PM  1 A1 vs A8San Diego SC B2005 Black 5 vs.La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz5
 121561  Connors Park  02:20 PM  1 A6 vs A3San Marcos Revolution - B2005 Green 2 vs.SD Force FC Academy B2005- L. Henry2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121568  Allen Field  12:20 PM  1 A8 vs A3La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz 7 vs.SD Force FC Academy B2005- L. Henry0
 121566  Robb Field  02:00 PM  3 A2 vs A1Albion SC B05 Premier - Brian 2 vs.San Diego SC B2005 Black4
 121565  Carmel Creek ES  02:00 PM  2 A7 vs A4Borussia Del Mar B05 1 vs.Express Boys 2005 Select - Carranza1
 121567  Palomar College Minkoff Field  05:50 PM  1 A6 vs A5San Marcos Revolution - B2005 Green 0 vs.Southwest SC B20053

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121569  Encinitas Community Park  08:30 AM  3 A4 vs A2Express Boys 2005 Select - Carranza 0 vs.Albion SC B05 Premier - Brian5
 121572  Carmel Creek ES  09:40 AM  1 A7 vs A6Borussia Del Mar B05 2 vs.San Marcos Revolution - B2005 Green6
 121570  Galway Downs  12:00 PM  11 A5 vs A8Southwest SC B2005 2 vs.La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz1
 121571  Monterey Ridge ES  04:30 PM  1 A3 vs A1SD Force FC Academy B2005- L. Henry 2 vs.San Diego SC B2005 Black2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121573  Robb Field  10:00 AM  3 A2 vs A6Albion SC B05 Premier - Brian   vs.San Marcos Revolution - B2005 Green 
 121575  Black Mountain Ranch  12:15 PM  1 A1 vs A4San Diego SC B2005 Black 2 vs.Express Boys 2005 Select - Carranza0
 121574  Muirlands MS  03:00 PM  1 A8 vs A7La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz 1 vs.Borussia Del Mar B050
 121576  Maranatha  03:30 PM  2 A3 vs A5SD Force FC Academy B2005- L. Henry 1 vs.Southwest SC B20054

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121577  Robb Field  08:00 AM  5 A2 vs A8Albion SC B05 Premier - Brian   vs.La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz 
 121580  Maranatha  11:00 AM  1 A3 vs A7SD Force FC Academy B2005- L. Henry   vs.Borussia Del Mar B05 
 121578  Black Mountain Ranch  02:15 PM  1 A1 vs A5San Diego SC B2005 Black   vs.Southwest SC B2005 
 121579  Encinitas Community Park  02:40 PM  3 A4 vs A6Express Boys 2005 Select - Carranza   vs.San Marcos Revolution - B2005 Green 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121582  Galway Downs  02:00 PM  5 A5 vs A7Southwest SC B2005   vs.Borussia Del Mar B05 
 121584  Encinitas Community Park  04:20 PM  3 A4 vs A8Express Boys 2005 Select - Carranza   vs.La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz 
 121583  Connors Park  06:50 PM  1 A6 vs A1San Marcos Revolution - B2005 Green   vs.San Diego SC B2005 Black 

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 121581  Maranatha  09:40 AM  1 A3 vs A2SD Force FC Academy B2005- L. Henry   vs.Albion SC B05 Premier - Brian