Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2008 AA-C Central 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : Express Boys 2008 Select - Benware333333313   25 30  3  0 0
 A1 : Borussia Del Mar - B08333333313   25 25  11  0 0
 A3 : Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel033310330   16 5  16  1 0
 A2 : San Diego SC B2008 Copper033010333   16 5  27  0 0
 A4 : La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez300300003   9 -9  42  0 0
 A9 : NFFC B2008 White03003300    9 -10  35  1 0
 A7 : SD Force FC Academy B2008- Huerta300003000   6 -13  36  0 0
 A6 : SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE)000000303   6 -18  58  1 0
 A5 : Albion SC B08 Premier - West000300030   6 -15  40  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158259  Cleator Community Park  11:50 AM  2 A6 vs A7SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE) 1 vs.SD Force FC Academy B2008- Huerta8
 158261  Carmel Creek ES  12:50 PM  1 A1 vs A2Borussia Del Mar - B08 4 vs.San Diego SC B2008 Copper0
 158260  Allen Field  03:00 PM  3 A4 vs A9La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez 3 vs.NFFC B2008 White2
 158262  Robb Field  04:00 PM  1 A5 vs A8Albion SC B08 Premier - West 0 vs.Express Boys 2008 Select - Benware8

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158266  Point Loma Community Park  09:00 AM  1 A6 vs A9SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE) 2 vs.NFFC B2008 White3
 158265  Southcreek Neighborhood PK  09:30 AM  1 A2 vs A4San Diego SC B2008 Copper 4 vs.La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez0
 158263  Design 39 Campus  01:20 PM  1 A7 vs A8SD Force FC Academy B2008- Huerta 0 vs.Express Boys 2008 Select - Benware7
 158264  Arbolitos Sports Park  05:20 PM  3 A3 vs A1Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel 1 vs.Borussia Del Mar - B082

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158270  Cleator Community Park  11:40 AM  2 A6 vs A2SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE) 2 vs.San Diego SC B2008 Copper9
 158269  Carmel Creek ES  12:10 PM  1 A1 vs A4Borussia Del Mar - B08 6 vs.La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez1
 158267  Robb Field  01:20 PM  1 A5 vs A3Albion SC B08 Premier - West 2 vs.Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel3
 158268  San Dieguito Sports Complex  01:20 PM  2 A8 vs A9Express Boys 2008 Select - Benware 8 vs.NFFC B2008 White1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158272  Design 39 Campus  08:00 AM  2 A7 vs A3SD Force FC Academy B2008- Huerta 2 vs.Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel4
 158271  Torrey Pines ES  09:00 AM  1 A4 vs A6La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez 7 vs.SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE)3
 158273  Carmel Creek ES  10:10 AM  1 A1 vs A5Borussia Del Mar - B08 5 vs.Albion SC B08 Premier - West2
 158274  San Dieguito Sports Complex  04:00 PM  2 A8 vs A2Express Boys 2008 Select - Benware 3 vs.San Diego SC B2008 Copper0

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158276  Point Loma Community Park  08:00 AM  1 A6 vs A1SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE) 1 vs.Borussia Del Mar - B0810
 158277  UC Gardens  09:20 AM  1 A9 vs A3NFFC B2008 White 1 vs.Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel8
 158278  Design 39 Campus  10:40 AM  1 A7 vs A5SD Force FC Academy B2008- Huerta 0 vs.Albion SC B08 Premier - West1
 158275  Encinitas Community Park  11:20 AM  5 A8 vs A4Express Boys 2008 Select - Benware 8 vs.La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158280  Design 39 Campus  09:20 AM  1 A7 vs A1SD Force FC Academy B2008- Huerta 2 vs.Borussia Del Mar - B084
 158279  4S Ranch Sports Park  10:00 AM  7 A2 vs A3San Diego SC B2008 Copper 2 vs.Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel2
 158282  UC Gardens  12:00 PM  1 A9 vs A5NFFC B2008 White 3 vs.Albion SC B08 Premier - West1
 158281  San Dieguito Sports Complex  05:20 PM  2 A8 vs A6Express Boys 2008 Select - Benware 9 vs.SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE)0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158283  Point Loma Community Park  08:00 AM  1 A6 vs A4SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE) 9 vs.La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez8
 158285  Robb Field  10:40 AM  1 A5 vs A1Albion SC B08 Premier - West 3 vs.Borussia Del Mar - B086
 158286  Southcreek Neighborhood PK  11:00 AM  1 A2 vs A8San Diego SC B2008 Copper 1 vs.Express Boys 2008 Select - Benware7
 158284  Arbolitos Sports Park  02:40 PM  3 A3 vs A7Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel 2 vs.SD Force FC Academy B2008- Huerta3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158290  Robb Field  08:00 AM  1 A5 vs A2Albion SC B08 Premier - West 5 vs.San Diego SC B2008 Copper7
 158288  Carmel Creek ES  11:10 AM  1 A1 vs A8Borussia Del Mar - B08 1 vs.Express Boys 2008 Select - Benware1
 158287  UC Gardens  12:00 PM  1 A9 vs A7NFFC B2008 White 5 vs.SD Force FC Academy B2008- Huerta2
 158289  Arbolitos Sports Park  04:30 PM  3 A3 vs A4Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel 2 vs.La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158293  Cleator Community Park  11:50 AM  2 A6 vs A3SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE) 1 vs.Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel2
 158294  Carmel Creek ES  12:50 PM  1 A1 vs A9Borussia Del Mar - B08 7 vs.NFFC B2008 White0
 158292  Design 39 Campus  02:00 PM  2 A7 vs A2SD Force FC Academy B2008- Huerta 3 vs.San Diego SC B2008 Copper6
 158291  Allen Field  03:00 PM  3 A4 vs A5La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez 3 vs.Albion SC B08 Premier - West5

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158297  Robb Field  10:40 AM  1 A5 vs A6Albion SC B08 Premier - West 2 vs.SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE)5
 158295  4S Ranch Sports Park  12:00 PM  7 A2 vs A9San Diego SC B2008 Copper 4 vs.NFFC B2008 White1
 158296  Arbolitos Sports Park  03:20 PM  3 A3 vs A8Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel 0 vs.Express Boys 2008 Select - Benware3
 158298  Allen Field  04:30 PM  3 A4 vs A7La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez 6 vs.SD Force FC Academy B2008- Huerta3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158301  Southcreek Neighborhood PK  11:00 AM  1 A2 vs A1San Diego SC B2008 Copper   vs.Borussia Del Mar - B08 
 158299  Willow Grove Elem  01:20 PM  1 A7 vs A6SD Force FC Academy B2008- Huerta   vs.SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE) 
 158302  San Dieguito Sports Complex  02:40 PM  2 A8 vs A5Express Boys 2008 Select - Benware   vs.Albion SC B08 Premier - West 
 158300  UC Gardens  02:40 PM  1 A9 vs A4NFFC B2008 White   vs.La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158303  San Dieguito Sports Complex  10:40 AM  2 A8 vs A7Express Boys 2008 Select - Benware   vs.SD Force FC Academy B2008- Huerta 
 158304  Carmel Creek ES  12:30 PM  1 A1 vs A3Borussia Del Mar - B08   vs.Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel 
 158305  Allen Field  01:30 PM  3 A4 vs A2La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez   vs.San Diego SC B2008 Copper 
 158306  UC Gardens  02:40 PM  1 A9 vs A6NFFC B2008 White   vs.SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE) 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158309  Allen Field  11:00 AM  3 A4 vs A1La Jolla IMPACT - B2008 White Renato Sanchez   vs.Borussia Del Mar - B08 
 158310  4S Ranch Sports Park  11:30 AM  7 A2 vs A6San Diego SC B2008 Copper   vs.SD SURF PL - B2008 (AGUIRRE) 
 158308  UC Gardens  12:00 PM  1 A9 vs A8NFFC B2008 White   vs.Express Boys 2008 Select - Benware 
 158307  Arbolitos Sports Park  01:40 PM  3 A3 vs A5Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel   vs.Albion SC B08 Premier - West 

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 158312  Robb Field  12:00 PM  1 A5 vs A7Albion SC B08 Premier - West   vs.SD Force FC Academy B2008- Huerta 
 158311  Arbolitos Sports Park  01:20 PM  3 A3 vs A9Poway Vaqueros SC - B2008 Tremmel   vs.NFFC B2008 White