Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - SDDA B2003 Flight 1 Gold
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A9 : Sporting SD - B2003 - Pittman1313333   17 9  5  8 3
 A5 : SD United B2003 Black31133330  17 11  11  2 0
 A3 : Chula Vista FC U17 (B2003)31303331  17 15  6  8 2
 A6 : Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli301130033 14 0  17  6 0
 A2 : CSC B2003 Academy3311131   13 9  7  3 0
 A4 : Barca Academy San Diego - B2003 Blau103130030 11 -2  21  8 0
 A8 : San Marcos Revolution - B2003 Elite03110300  8 -6  20  14 0
 A7 : Aztecs FC B03 Elite00003000  3 -11  25  3 0
 A1 : Total Futbol Academy (SD) B03 Blue00000000  0 -25  32  4 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127807  Morse High School  10:50 AM  1 A4 vs A9Barca Academy San Diego - B2003 Blau 1 vs.Sporting SD - B2003 - Pittman1
 127808  Clairemont High School  11:15 AM  1 A1 vs A2Total Futbol Academy (SD) B03 Blue 0 vs.CSC B2003 Academy5
 127806  Albert Van Zanten Park  02:20 PM  1 A5 vs A8SD United B2003 Black 2 vs.San Marcos Revolution - B2003 Elite1
 127809  Arbolitos Sports Park  02:50 PM  2 A6 vs A7Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli 3 vs.Aztecs FC B03 Elite0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127810  Valley ES  10:40 AM  1 A6 vs A9Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli 0 vs.Sporting SD - B2003 - Pittman2
 127812  Harvest Park  11:10 AM  1 A3 vs A1Chula Vista FC U17 (B2003) 5 vs.Total Futbol Academy (SD) B03 Blue0
 127811  Montgomery Waller Park  11:20 AM  1 A7 vs A8Aztecs FC B03 Elite 2 vs.San Marcos Revolution - B2003 Elite3
 127813  Pershing MS  11:50 AM  2 A2 vs A4CSC B2003 Academy 4 vs.Barca Academy San Diego - B2003 Blau0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127816  Clairemont High School  10:30 AM  1 A1 vs A4Total Futbol Academy (SD) B03 Blue 0 vs.Barca Academy San Diego - B2003 Blau4
 127817  Albert Van Zanten Park  11:30 AM  1 A5 vs A3SD United B2003 Black 2 vs.Chula Vista FC U17 (B2003)2
 127814  Valley ES  12:20 PM  1 A6 vs A2Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli 3 vs.CSC B2003 Academy3
 127815  Palomar College Minkoff Field  07:30 PM  1 A8 vs A9San Marcos Revolution - B2003 Elite 2 vs.Sporting SD - B2003 - Pittman2

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127832  El Cajon Valley High School  11:20 AM  1 A5 vs A2SD United B2003 Black 1 vs.CSC B2003 Academy1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127820  Morse High School  10:50 AM  1 A4 vs A6Barca Academy San Diego - B2003 Blau 3 vs.Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli3
 127819  Clairemont High School SB  12:00 PM  1 A1 vs A5Total Futbol Academy (SD) B03 Blue 0 vs.SD United B2003 Black3
 127818  Palomar College Minkoff Field  01:20 PM  1 A8 vs A2San Marcos Revolution - B2003 Elite 1 vs.CSC B2003 Academy1
 127821  Montgomery Waller Park  02:20 PM  1 A7 vs A3Aztecs FC B03 Elite 0 vs.Chula Vista FC U17 (B2003)2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127824  Montgomery Waller Park  08:00 AM  1 A7 vs A5Aztecs FC B03 Elite 1 vs.SD United B2003 Black10
 127822  Arbolitos Sports Park  09:00 AM  2 A6 vs A1Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli 1F vs.Total Futbol Academy (SD) B03 Blue
Forfeited Game
0
 127823  Helix HS  03:40 PM  1 A9 vs A3Sporting SD - B2003 - Pittman 2 vs.Chula Vista FC U17 (B2003)1
 127825  Connors Park  06:30 PM  1 A8 vs A4San Marcos Revolution - B2003 Elite 2 vs.Barca Academy San Diego - B2003 Blau6

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127827  Palomar College Minkoff Field  01:45 PM  1 A8 vs A6San Marcos Revolution - B2003 Elite 2 vs.Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli0
 127829  Montgomery Waller Park  03:50 PM  1 A7 vs A1Aztecs FC B03 Elite 6 vs.Total Futbol Academy (SD) B03 Blue1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127830  Helix HS  12:10 PM  1 A9 vs A7Sporting SD - B2003 - Pittman 1 vs.Aztecs FC B03 Elite0
 127833  Chula Vista Comm Park  01:00 PM  2 A3 vs A4Chula Vista FC U17 (B2003) 5 vs.Barca Academy San Diego - B2003 Blau0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127835  Morse High School  12:40 PM  1 A4 vs A5Barca Academy San Diego - B2003 Blau 1 vs.SD United B2003 Black3
 127837  Chula Vista Comm Park  05:20 PM  2 A3 vs A6Chula Vista FC U17 (B2003) 6 vs.Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli0

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127834  Helix HS  10:40 AM  1 A9 vs A1Sporting SD - B2003 - Pittman 7 vs.Total Futbol Academy (SD) B03 Blue0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127839  Sunset View  12:40 PM  1 A4 vs A7Barca Academy San Diego - B2003 Blau 2 vs.Aztecs FC B03 Elite1
 127838  Chula Vista Comm Park  03:10 PM  2 A3 vs A8Chula Vista FC U17 (B2003) 2 vs.San Marcos Revolution - B2003 Elite0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127842  Connors Park  08:00 AM  1 A8 vs A5San Marcos Revolution - B2003 Elite 3 vs.SD United B2003 Black5
 127843  Morse High School  09:00 AM  1 A4 vs A9Barca Academy San Diego - B2003 Blau 1 vs.Sporting SD - B2003 - Pittman2
 127844  Pershing MS  02:00 PM  2 A2 vs A1CSC B2003 Academy 1F vs.Total Futbol Academy (SD) B03 Blue
Forfeited Game
0
 127845  Montgomery Waller Park  02:10 PM  1 A7 vs A6Aztecs FC B03 Elite 0 vs.Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli3

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127841  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  1 A5 vs A6SD United B2003 Black 1 vs.Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli2
 127826  Pershing MS  10:00 AM  2 A2 vs A3CSC B2003 Academy
Forfeited Game
 2 vs.Chula Vista FC U17 (B2003)2F

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127846  Clairemont High School  12:45 PM  1 A1 vs A3Total Futbol Academy (SD) B03 Blue   vs.Chula Vista FC U17 (B2003) 
 127848  Pershing MS  02:00 PM  1 A2 vs A5CSC B2003 Academy   vs.SD United B2003 Black 
 127847  Valley ES  02:00 PM  1 A6 vs A8Poway Vaqueros SC - B2003 Carnaroli   vs.San Marcos Revolution - B2003 Elite 
 127849  Helix HS  05:20 PM  1 A9 vs A7Sporting SD - B2003 - Pittman   vs.Aztecs FC B03 Elite 

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127836  Pershing MS  10:00 AM  2 A2 vs A7CSC B2003 Academy   vs.Aztecs FC B03 Elite 
 127828  Albert Van Zanten Park  10:30 AM  1 A5 vs A9SD United B2003 Black   vs.Sporting SD - B2003 - Pittman 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127850  Chula Vista Comm Park  02:00 PM  2 A3 vs A4Chula Vista FC U17 (B2003)   vs.Barca Academy San Diego - B2003 Blau 

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127840  Helix HS  09:00 AM  1 A9 vs A2Sporting SD - B2003 - Pittman   vs.CSC B2003 Academy 
 127831  Clairemont High School  11:00 AM  1 A1 vs A8Total Futbol Academy (SD) B03 Blue   vs.San Marcos Revolution - B2003 Elite