Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2010 AA-B South
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


 
Group -- A Win, Loss, Tie
A1 : SD United B2010 Black W-3   L-4   T-1
A2 : Rebels Soccer Club - B10 Premier W-7   L-1   T-0
A3 : Rebels SC East B2010 Dreyfus W-1   L-7   T-0
A4 : Coronado FC - B2010W W-4   L-2   T-1
A5 : AYSO Matrix South Bay B2010 - Romo W-6   L-1   T-1
A6 : AYSO Matrix Bonita B2010 - Cante W-0   L-8   T-0
A7 : Albion SC B10 Premier - Oscar W-4   L-2   T-1
A8 : Aztecs FC B10 GOLD W-4   L-4   T-0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126538  Albert Van Zanten Park  09:10 AM  2 A1 vs A2SD United B2010 Blackvs.Rebels Soccer Club - B10 Premier
 126539  Tijuana River Park  09:10 AM  1 A5 vs A6AYSO Matrix South Bay B2010 - Romovs.AYSO Matrix Bonita B2010 - Cante
 126537  Coronado Cays  11:00 AM  2 A4 vs A7Coronado FC - B2010Wvs.Albion SC B10 Premier - Oscar
 126540  Meridian ES  05:00 PM  1 A3 vs A8Rebels SC East B2010 Dreyfusvs.Aztecs FC B10 GOLD

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126543  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  2 A1 vs A3SD United B2010 Blackvs.Rebels SC East B2010 Dreyfus
 126541  Southwestern College  09:10 AM  5 A2 vs A4Rebels Soccer Club - B10 Premiervs.Coronado FC - B2010W
 126544  Bonita Vista MS  10:20 AM  3 A6 vs A7AYSO Matrix Bonita B2010 - Cantevs.Albion SC B10 Premier - Oscar
 126542  Montgomery Waller Park  10:30 AM  3 A8 vs A5Aztecs FC B10 GOLDvs.AYSO Matrix South Bay B2010 - Romo

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126548  Tijuana River Park  08:00 AM  1 A5 vs A3AYSO Matrix South Bay B2010 - Romovs.Rebels SC East B2010 Dreyfus
 126545  Bonita Vista MS  08:00 AM  3 A6 vs A2AYSO Matrix Bonita B2010 - Cantevs.Rebels Soccer Club - B10 Premier
 126546  Robb Field  10:20 AM  6 A7 vs A8Albion SC B10 Premier - Oscarvs.Aztecs FC B10 GOLD
 126547  Coronado Cays  12:30 PM  2 A4 vs A1Coronado FC - B2010Wvs.SD United B2010 Black

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126550  Tijuana River Park  08:00 AM  1 A5 vs A1AYSO Matrix South Bay B2010 - Romovs.SD United B2010 Black
 126551  Bonita Vista MS  08:00 AM  3 A6 vs A4AYSO Matrix Bonita B2010 - Cantevs.Coronado FC - B2010W
 126552  Robb Field  09:10 AM  6 A7 vs A3Albion SC B10 Premier - Oscarvs.Rebels SC East B2010 Dreyfus
 126549  Montgomery Waller Park  09:10 AM  2 A8 vs A2Aztecs FC B10 GOLDvs.Rebels Soccer Club - B10 Premier

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126555  Albert Van Zanten Park  09:20 AM  2 A1 vs A6SD United B2010 Blackvs.AYSO Matrix Bonita B2010 - Cante
 126553  Southwestern College  10:20 AM  5 A2 vs A3Rebels Soccer Club - B10 Premiervs.Rebels SC East B2010 Dreyfus
 126554  Robb Field  10:20 AM  7 A7 vs A5Albion SC B10 Premier - Oscarvs.AYSO Matrix South Bay B2010 - Romo
 126556  Montgomery Waller Park  11:40 AM  3 A8 vs A4Aztecs FC B10 GOLDvs.Coronado FC - B2010W

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126559  Tijuana River Park  08:00 AM  1 A5 vs A2AYSO Matrix South Bay B2010 - Romovs.Rebels Soccer Club - B10 Premier
 126558  Robb Field  10:20 AM  6 A7 vs A1Albion SC B10 Premier - Oscarvs.SD United B2010 Black
 126557  Montgomery Waller Park  10:20 AM  3 A8 vs A6Aztecs FC B10 GOLDvs.AYSO Matrix Bonita B2010 - Cante
 126560  Meridian ES  02:20 PM  1 A3 vs A4Rebels SC East B2010 Dreyfusvs.Coronado FC - B2010W

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126562  Albert Van Zanten Park  08:20 AM  2 A1 vs A8SD United B2010 Blackvs.Aztecs FC B10 GOLD
 126561  Bonita Vista MS  09:10 AM  3 A6 vs A3AYSO Matrix Bonita B2010 - Cantevs.Rebels SC East B2010 Dreyfus
 126563  Coronado Cays  11:00 AM  2 A4 vs A5Coronado FC - B2010Wvs.AYSO Matrix South Bay B2010 - Romo
 126564  Southwestern College  03:00 PM  5 A2 vs A7Rebels Soccer Club - B10 Premiervs.Albion SC B10 Premier - Oscar

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126567  Bonita Vista MS  08:00 AM  3 A6 vs A5AYSO Matrix Bonita B2010 - Cantevs.AYSO Matrix South Bay B2010 - Romo
 126565  Robb Field  09:10 AM  7 A7 vs A4Albion SC B10 Premier - Oscarvs.Coronado FC - B2010W
 126566  Southwestern College  11:30 AM  5 A2 vs A1Rebels Soccer Club - B10 Premiervs.SD United B2010 Black
 126568  Montgomery Waller Park  01:10 PM  3 A8 vs A3Aztecs FC B10 GOLDvs.Rebels SC East B2010 Dreyfus

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126571  Meridian ES  08:00 AM  1 A3 vs A1Rebels SC East B2010 Dreyfusvs.SD United B2010 Black
 126570  Tijuana River Park  08:00 AM  1 A5 vs A8AYSO Matrix South Bay B2010 - Romovs.Aztecs FC B10 GOLD
 126572  Robb Field  10:20 AM  7 A7 vs A6Albion SC B10 Premier - Oscarvs.AYSO Matrix Bonita B2010 - Cante
 126569  Coronado Cays  11:00 AM  2 A4 vs A2Coronado FC - B2010Wvs.Rebels Soccer Club - B10 Premier

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126575  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  2 A1 vs A4SD United B2010 Blackvs.Coronado FC - B2010W
 126574  Montgomery Waller Park  10:20 AM  3 A8 vs A7Aztecs FC B10 GOLDvs.Albion SC B10 Premier - Oscar
 126576  Meridian ES  10:50 AM  1 A3 vs A5Rebels SC East B2010 Dreyfusvs.AYSO Matrix South Bay B2010 - Romo
 126573  Cottonwood Park  03:00 PM  2 A2 vs A6Rebels Soccer Club - B10 Premiervs.AYSO Matrix Bonita B2010 - Cante

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126578  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  2 A1 vs A5SD United B2010 Blackvs.AYSO Matrix South Bay B2010 - Romo
 126580  Meridian ES  08:00 AM  1 A3 vs A7Rebels SC East B2010 Dreyfusvs.Albion SC B10 Premier - Oscar
 126579  Coronado Cays  08:00 AM  2 A4 vs A6Coronado FC - B2010Wvs.AYSO Matrix Bonita B2010 - Cante
 126577  Cottonwood Park  01:50 PM  2 A2 vs A8Rebels Soccer Club - B10 Premiervs.Aztecs FC B10 GOLD

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126582  Tijuana River Park  08:00 AM  1 A5 vs A7AYSO Matrix South Bay B2010 - Romovs.Albion SC B10 Premier - Oscar
 126583  Bonita Vista MS  08:00 AM  3 A6 vs A1AYSO Matrix Bonita B2010 - Cantevs.SD United B2010 Black
 126584  Coronado Cays  12:30 PM  2 A4 vs A8Coronado FC - B2010Wvs.Aztecs FC B10 GOLD
 126581  Meridian ES  02:40 PM  1 A3 vs A2Rebels SC East B2010 Dreyfusvs.Rebels Soccer Club - B10 Premier