Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2009 AA-A South
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Atlante Golden Eagles B200933333303    21 19  6  0 0
 A1 : Olympicos - Gonzalez B200930333033    18 14  14  2 0
 A2 : DV7 San Diego B2009 BCN03003333    15 0  29  4 1
 A4 : Albion SC B09 Premier - Raeihle30030000    6 -16  35  1 0
 A5 : Matrix B09 TS Blu03000300    6 -11  27  3 2
 A6 : Juventus San D - B2009 GOLD00300030    6 -6  25  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124895  Robb Field  10:40 AM  1 A4 vs A5Albion SC B09 Premier - Raeihle 3 vs.Matrix B09 TS Blu2
 124896  Harborside Park  01:00 PM  1 A1 vs A2Olympicos - Gonzalez B2009 4 vs.DV7 San Diego B2009 BCN1
 124897  Ocean View Hills School  04:00 PM  3 A3 vs A6Atlante Golden Eagles B2009 2 vs.Juventus San D - B2009 GOLD0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124898  Harborside Park  09:20 AM  1 A1 vs A3Olympicos - Gonzalez B2009 2 vs.Atlante Golden Eagles B20093
 124900  Farb MS  11:30 AM  2 A5 vs A6Matrix B09 TS Blu 4 vs.Juventus San D - B2009 GOLD1
 124899  Victory Christian Academy  01:00 PM  2 A2 vs A4DV7 San Diego B2009 BCN 4 vs.Albion SC B09 Premier - Raeihle2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124901  Mira Mesa Rec Center  10:00 AM  3 A6 vs A2Juventus San D - B2009 GOLD 6 vs.DV7 San Diego B2009 BCN2
 124902  Robb Field  10:40 AM  1 A4 vs A1Albion SC B09 Premier - Raeihle 1 vs.Olympicos - Gonzalez B20097
 124903  Junipero Serra HS  12:30 PM  3 A5 vs A3Matrix B09 TS Blu 0 vs.Atlante Golden Eagles B20094

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124906  Rohr Park  10:40 AM  2 A1 vs A5Olympicos - Gonzalez B2009 5 vs.Matrix B09 TS Blu1
 124905  Mira Mesa Rec Center  01:30 PM  3 A6 vs A4Juventus San D - B2009 GOLD 2 vs.Albion SC B09 Premier - Raeihle3
 124904  Victory Christian Academy  01:40 PM  2 A2 vs A3DV7 San Diego B2009 BCN 0 vs.Atlante Golden Eagles B20096

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124908  Ocean View Hills School  10:00 AM  3 A3 vs A4Atlante Golden Eagles B2009 4 vs.Albion SC B09 Premier - Raeihle1
 124909  Mira Mesa Rec Center  11:45 AM  3 A6 vs A1Juventus San D - B2009 GOLD 1 vs.Olympicos - Gonzalez B20092
 124907  Victory Christian Academy  01:40 PM  2 A2 vs A5DV7 San Diego B2009 BCN 3 vs.Matrix B09 TS Blu1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124912  Mira Mesa Rec Center  08:00 AM  3 A6 vs A3Juventus San D - B2009 GOLD 1 vs.Atlante Golden Eagles B20094
 124911  Victory Christian Academy  02:10 PM  2 A2 vs A1DV7 San Diego B2009 BCN 5 vs.Olympicos - Gonzalez B20093
 124910  Junipero Serra HS  02:45 PM  3 A5 vs A4Matrix B09 TS Blu 5 vs.Albion SC B09 Premier - Raeihle1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124913  Ocean View Hills School  08:30 AM  3 A3 vs A1Atlante Golden Eagles B2009 0 vs.Olympicos - Gonzalez B20092
 124915  Mira Mesa Rec Center  09:20 AM  3 A6 vs A5Juventus San D - B2009 GOLD 5 vs.Matrix B09 TS Blu2
 124914  Robb Field  04:00 PM  1 A4 vs A2Albion SC B09 Premier - Raeihle 4 vs.DV7 San Diego B2009 BCN6

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124917  Rohr Park  09:20 AM  2 A1 vs A4Olympicos - Gonzalez B2009 5 vs.Albion SC B09 Premier - Raeihle2
 124918  Ocean View Hills School  11:30 AM  3 A3 vs A5Atlante Golden Eagles B2009 5 vs.Matrix B09 TS Blu0
 124916  Victory Christian Academy  03:50 PM  2 A2 vs A6DV7 San Diego B2009 BCN 6 vs.Juventus San D - B2009 GOLD3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124920  Robb Field  09:20 AM  1 A4 vs A6Albion SC B09 Premier - Raeihle   vs.Juventus San D - B2009 GOLD 
 124919  Ocean View Hills School  11:30 AM  3 A3 vs A2Atlante Golden Eagles B2009   vs.DV7 San Diego B2009 BCN 
 124921  Junipero Serra HS  01:00 PM  3 A5 vs A1Matrix B09 TS Blu   vs.Olympicos - Gonzalez B2009 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124923  Robb Field  09:20 AM  1 A4 vs A3Albion SC B09 Premier - Raeihle   vs.Atlante Golden Eagles B2009 
 124924  Mira Mesa Rec Center  09:20 AM  3 A6 vs A1Juventus San D - B2009 GOLD   vs.Olympicos - Gonzalez B2009 
 124922  Junipero Serra HS  12:55 PM  3 A5 vs A2Matrix B09 TS Blu   vs.DV7 San Diego B2009 BCN 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124925  Robb Field  08:00 AM  1 A4 vs A5Albion SC B09 Premier - Raeihle   vs.Matrix B09 TS Blu 
 124926  Rohr Park  09:20 AM  2 A1 vs A2Olympicos - Gonzalez B2009   vs.DV7 San Diego B2009 BCN 
 124927  Ocean View Hills School  10:00 AM  3 A3 vs A6Atlante Golden Eagles B2009   vs.Juventus San D - B2009 GOLD 

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 124928  Rohr Park  09:20 AM  2 A1 vs A3Olympicos - Gonzalez B2009   vs.Atlante Golden Eagles B2009 
 124930  Junipero Serra HS  12:05 PM  3 A5 vs A6Matrix B09 TS Blu   vs.Juventus San D - B2009 GOLD 
 124929  Victory Christian Academy  02:00 PM  2 A2 vs A4DV7 San Diego B2009 BCN   vs.Albion SC B09 Premier - Raeihle