Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2010 AAA3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


 
Group -- A Win, Loss, Tie
A1 : Atlante SD C Ruiz B2010 W-1   L-5   T-2
A2 : Sporting SD - B2010 - Cardenas W-1   L-3   T-3
A3 : Atlante SD G Duque B2010 W-4   L-2   T-1
A4 : Liverpool SC - B2010 Red W-2   L-5   T-1
A5 : Rebels Soccer Club - B10 Academy W-4   L-3   T-1
A6 : Barca Academy San Diego - B2010 Blau W-1   L-5   T-2
A7 : Atlante SD A Herrera B2010 W-6   L-2   T-0
A8 : LAGSD B10 Pre Academy II-Aquino W-7   L-1   T-0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126707  Southwestern College  09:10 AM  5 A5 vs A6Rebels Soccer Club - B10 Academyvs.Barca Academy San Diego - B2010 Blau
 126706  Ocean View Hills School  10:00 AM  4 A1 vs A2Atlante SD C Ruiz B2010vs.Sporting SD - B2010 - Cardenas
 126708  Chollas Elementary School  01:00 PM  1 A3 vs A8Atlante SD G Duque B2010vs.LAGSD B10 Pre Academy II-Aquino
 126705  Language Academy  05:00 PM  1 A4 vs A7Liverpool SC - B2010 Redvs.Atlante SD A Herrera B2010

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126709  Helix HS  09:00 AM  3 A2 vs A4Sporting SD - B2010 - Cardenasvs.Liverpool SC - B2010 Red
 126712  Montevalle Park  09:00 AM  1 A6 vs A7Barca Academy San Diego - B2010 Blauvs.Atlante SD A Herrera B2010
 126711  Ocean View Hills School  12:00 PM  4 A1 vs A3Atlante SD C Ruiz B2010vs.Atlante SD G Duque B2010
 126710  Aviara Park  12:00 PM  4 A8 vs A5LAGSD B10 Pre Academy II-Aquinovs.Rebels Soccer Club - B10 Academy

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126716  Southwestern College  09:10 AM  5 A5 vs A3Rebels Soccer Club - B10 Academyvs.Atlante SD G Duque B2010
 126715  Language Academy  09:15 AM  1 A4 vs A1Liverpool SC - B2010 Redvs.Atlante SD C Ruiz B2010
 126714  Chollas Elementary School  11:00 AM  1 A7 vs A8Atlante SD A Herrera B2010vs.LAGSD B10 Pre Academy II-Aquino
 126713  Montevalle Park  12:50 PM  1 A6 vs A2Barca Academy San Diego - B2010 Blauvs.Sporting SD - B2010 - Cardenas

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126717  Aviara Park  08:30 AM  4 A8 vs A2LAGSD B10 Pre Academy II-Aquinovs.Sporting SD - B2010 - Cardenas
 126719  Montevalle Park  10:10 AM  1 A6 vs A4Barca Academy San Diego - B2010 Blauvs.Liverpool SC - B2010 Red
 126720  Chollas Elementary School  12:30 PM  1 A7 vs A3Atlante SD A Herrera B2010vs.Atlante SD G Duque B2010
 126718  Southwestern College  04:10 PM  5 A5 vs A1Rebels Soccer Club - B10 Academyvs.Atlante SD C Ruiz B2010

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126724  Aviara Park  10:50 AM  4 A8 vs A4LAGSD B10 Pre Academy II-Aquinovs.Liverpool SC - B2010 Red
 126723  Chollas Elementary School  11:30 AM  1 A1 vs A6Atlante SD C Ruiz B2010vs.Barca Academy San Diego - B2010 Blau
 126722  Chollas Elementary School  01:00 PM  1 A7 vs A5Atlante SD A Herrera B2010vs.Rebels Soccer Club - B10 Academy

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126725  Aviara Park  08:30 AM  4 A8 vs A6LAGSD B10 Pre Academy II-Aquinovs.Barca Academy San Diego - B2010 Blau
 126728  Chollas Elementary School  10:00 AM  1 A3 vs A4Atlante SD G Duque B2010vs.Liverpool SC - B2010 Red
 126726  Chollas Elementary School  01:00 PM  1 A7 vs A1Atlante SD A Herrera B2010vs.Atlante SD C Ruiz B2010
 126727  Southwestern College  01:50 PM  5 A5 vs A2Rebels Soccer Club - B10 Academyvs.Sporting SD - B2010 - Cardenas

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126729  Montevalle Park  10:10 AM  1 A6 vs A3Barca Academy San Diego - B2010 Blauvs.Atlante SD G Duque B2010
 126730  Ocean View Hills School  11:30 AM  4 A1 vs A8Atlante SD C Ruiz B2010vs.LAGSD B10 Pre Academy II-Aquino
 126732  Helix HS  02:50 PM  3 A2 vs A7Sporting SD - B2010 - Cardenasvs.Atlante SD A Herrera B2010
 126731  Hilton Head Park  04:55 PM  1 A4 vs A5Liverpool SC - B2010 Redvs.Rebels Soccer Club - B10 Academy

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126735  Montevalle Park  10:10 AM  1 A6 vs A5Barca Academy San Diego - B2010 Blauvs.Rebels Soccer Club - B10 Academy
 126736  Aviara Park  10:50 AM  5 A8 vs A3LAGSD B10 Pre Academy II-Aquinovs.Atlante SD G Duque B2010
 126734  Helix HS  02:30 PM  3 A2 vs A1Sporting SD - B2010 - Cardenasvs.Atlante SD C Ruiz B2010

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126733  Chollas Elementary School  11:00 AM  1 A7 vs A4Atlante SD A Herrera B2010vs.Liverpool SC - B2010 Red

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126739  Chollas Elementary School  10:00 AM  1 A3 vs A1Atlante SD G Duque B2010vs.Atlante SD C Ruiz B2010
 126740  Chollas Elementary School  02:30 PM  1 A7 vs A6Atlante SD A Herrera B2010vs.Barca Academy San Diego - B2010 Blau
 126737  Language Academy  03:40 PM  1 A4 vs A2Liverpool SC - B2010 Redvs.Sporting SD - B2010 - Cardenas
 126738  Cottonwood Park  04:10 PM  2 A5 vs A8Rebels Soccer Club - B10 Academyvs.LAGSD B10 Pre Academy II-Aquino

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126743  Ocean View Hills School  08:30 AM  3 A1 vs A4Atlante SD C Ruiz B2010vs.Liverpool SC - B2010 Red
 126741  Helix HS  09:00 AM  3 A2 vs A6Sporting SD - B2010 - Cardenasvs.Barca Academy San Diego - B2010 Blau
 126744  Chollas Elementary School  11:30 AM  1 A3 vs A5Atlante SD G Duque B2010vs.Rebels Soccer Club - B10 Academy
 126742  Aviara Park  11:30 AM  5 A8 vs A7LAGSD B10 Pre Academy II-Aquinovs.Atlante SD A Herrera B2010

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126721  Helix HS  09:00 AM  3 A2 vs A3Sporting SD - B2010 - Cardenasvs.Atlante SD G Duque B2010

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126745  Helix HS  10:10 AM  3 A2 vs A8Sporting SD - B2010 - Cardenasvs.LAGSD B10 Pre Academy II-Aquino
 126748  Chollas Elementary School  11:30 AM  1 A3 vs A7Atlante SD G Duque B2010vs.Atlante SD A Herrera B2010
 126746  Ocean View Hills School  01:00 PM  4 A1 vs A5Atlante SD C Ruiz B2010vs.Rebels Soccer Club - B10 Academy
 126747  Language Academy  01:05 PM  1 A4 vs A6Liverpool SC - B2010 Redvs.Barca Academy San Diego - B2010 Blau

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126751  Montevalle Park  09:00 AM  1 A6 vs A1Barca Academy San Diego - B2010 Blauvs.Atlante SD C Ruiz B2010
 126750  Southwestern College  10:20 AM  5 A5 vs A7Rebels Soccer Club - B10 Academyvs.Atlante SD A Herrera B2010
 126749  Chollas Elementary School  11:30 AM  1 A3 vs A2Atlante SD G Duque B2010vs.Sporting SD - B2010 - Cardenas
 126752  Language Academy  01:50 PM  1 A4 vs A8Liverpool SC - B2010 Redvs.LAGSD B10 Pre Academy II-Aquino