Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2004 AA-B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez33333333  24 29  2  3 0
 A9 : Atlante SD J Felix B2004333313330 22 24  10  2 0
 A2 : Atlante SD I Bocanegra B200433333303  21 15  8  9 1
 A6 : Matrix B04 LS33033133  19 20  6  6 0
 A4 : Matrix B04 TS303033300 15 1  15  7 0
 A10 : Barcelona Cantera - B2004 BLUE03300133  13 3  16  5 0
 A8 : DMCV Sharks B2004 - Gazivoda03000313  10 -5  22  1 0
 A7 : Sporting SD - B2004 - Picou30300030  9 -5  21  4 0
 A3 : Matrix B04 MM30003030  9 -8  15  5 0
 A13 : San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy003030003 9 -18  33  0 0
 A11 : Barca Academy San Diego - B2004 Grana0003030   6 -6  23  1 0
 A1 : AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman0000000   0 -21  26  0 0
 A12 : Rebels Soccer Club - B04 Blue000000000 0 -29  45  3 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165372  Sage Canyon Park  07:50 AM  1 A8 vs A9DMCV Sharks B2004 - Gazivoda 1 vs.Atlante SD J Felix B20047
 165374  Chula Vista HS  02:00 PM  4 A5 vs A12AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez 3 vs.Rebels Soccer Club - B04 Blue1
 165373  Tierra Del Sol MS  02:50 PM  1 A6 vs A11Matrix B04 LS 4 vs.Barca Academy San Diego - B2004 Grana0
 165375  Junipero Serra HS  05:05 PM  3 A4 vs A13Matrix B04 TS 4 vs.San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165379  Cesar Chavez Park  08:00 AM  1 A2 vs A4Atlante SD I Bocanegra B2004 1 vs.Matrix B04 TS0
 165376  Cesar Chavez Park  10:00 AM  1 A9 vs A10Atlante SD J Felix B2004 9 vs.Barcelona Cantera - B2004 BLUE1
 165380  Mesa Verde MS  01:15 PM  1 A13 vs A6San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy 1 vs.Matrix B04 LS10
 165378  Winding Walk Park  02:30 PM  1 A11 vs A8Barca Academy San Diego - B2004 Grana 4 vs.DMCV Sharks B2004 - Gazivoda5
 165377  Mira Mesa HS  03:20 PM  2 A3 vs A1Matrix B04 MM 2 vs.AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165381  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A10 vs A11Barcelona Cantera - B2004 BLUE 3 vs.Barca Academy San Diego - B2004 Grana2
 165384  San Ysidro HS  09:50 AM  1 A1 vs A4AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman 1 vs.Matrix B04 TS3
 165386  Cesar Chavez Park  10:00 AM  1 A9 vs A12Atlante SD J Felix B2004 6 vs.Rebels Soccer Club - B04 Blue0
 165383  Tierra Del Sol MS  01:30 PM  1 A6 vs A2Matrix B04 LS 2 vs.Atlante SD I Bocanegra B20043
 165382  Sage Canyon Park  02:20 PM  1 A8 vs A13DMCV Sharks B2004 - Gazivoda 0 vs.San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy1
 165385  Chula Vista HS  04:00 PM  4 A5 vs A3AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez 5 vs.Matrix B04 MM0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165390  Winding Walk Park  09:00 AM  2 A11 vs A12Barca Academy San Diego - B2004 Grana 5 vs.Rebels Soccer Club - B04 Blue1
 165392  Helix HS  09:30 AM  1 A7 vs A3Sporting SD - B2004 - Picou 1 vs.Matrix B04 MM0
 165387  Monte Vista HS  11:15 AM  1 A10 vs A13Barcelona Cantera - B2004 BLUE 3 vs.San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy0
 165389  Canyon Crest  11:50 AM  1 A8 vs A2DMCV Sharks B2004 - Gazivoda 0 vs.Atlante SD I Bocanegra B20044
 165388  Junipero Serra HS  12:20 PM  4 A4 vs A6Matrix B04 TS 0 vs.Matrix B04 LS4
 165391  San Ysidro HS  02:40 PM  1 A1 vs A5AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman 0 vs.AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez3

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165393  Monte Vista HS  09:40 AM  1 A10 vs A2Barcelona Cantera - B2004 BLUE 0 vs.Atlante SD I Bocanegra B20043
 165396  Tierra Del Sol MS  10:10 AM  1 A6 vs A1Matrix B04 LS 5 vs.AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman1
 165397  Helix HS  12:10 PM  1 A7 vs A5Sporting SD - B2004 - Picou 0 vs.AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez6
 165395  Ashley Falls Park  12:25 PM  1 A8 vs A4DMCV Sharks B2004 - Gazivoda 2 vs.Matrix B04 TS5
 165398  Chula Vista Comm Park  03:50 PM  1 A12 vs A13Rebels Soccer Club - B04 Blue 0 vs.San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy2
 165394  Hourglass Park  04:30 PM  3 A3 vs A9Matrix B04 MM 0 vs.Atlante SD J Felix B20044

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165399  Chula Vista Comm Park  08:30 AM  1 A12 vs A2Rebels Soccer Club - B04 Blue 0 vs.Atlante SD I Bocanegra B200410
 165402  West Hills H S  02:40 PM  1 A7 vs A1Sporting SD - B2004 - Picou 7 vs.AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman0
 165401  Junipero Serra HS  03:00 PM  3 A4 vs A10Matrix B04 TS 2 vs.Barcelona Cantera - B2004 BLUE1
 165400  Ocean View Hills School  06:00 PM  1 A9 vs A6Atlante SD J Felix B2004 1 vs.Matrix B04 LS1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165406  Ocean View Hills School  08:00 AM  1 A9 vs A7Atlante SD J Felix B2004 5 vs.Sporting SD - B2004 - Picou3
 165407  San Ysidro HS  01:00 PM  1 A1 vs A8AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman 0 vs.DMCV Sharks B2004 - Gazivoda2
 165404  Chula Vista Comm Park  02:00 PM  1 A12 vs A4Rebels Soccer Club - B04 Blue
Forfeited Game
 0 vs.Matrix B04 TS1F
 165403  Chula Vista HS  02:00 PM  4 A5 vs A11AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez 4 vs.Barca Academy San Diego - B2004 Grana0
 165405  Wangenheim MS  03:20 PM  3 A3 vs A13Matrix B04 MM 3 vs.San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165411  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A10 vs A8Barcelona Cantera - B2004 BLUE 0 vs.DMCV Sharks B2004 - Gazivoda0
 165413  Winding Walk Park  09:50 AM  2 A11 vs A7Barca Academy San Diego - B2004 Grana 3 vs.Sporting SD - B2004 - Picou0
 165410  Mesa Verde MS  10:30 AM  1 A13 vs A5San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy 0 vs.AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez7
 165412  Tierra Del Sol MS  11:00 AM  1 A6 vs A12Matrix B04 LS 8 vs.Rebels Soccer Club - B04 Blue0
 165408  Cesar Chavez Park  02:00 PM  1 A2 vs A3Atlante SD I Bocanegra B2004 4 vs.Matrix B04 MM0
 165409  Cesar Chavez Park  06:00 PM  1 A9 vs A1Atlante SD J Felix B2004 4 vs.AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman0

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165371  Helix HS  02:30 PM  1 A7 vs A10Sporting SD - B2004 - Picou 0 vs.Barcelona Cantera - B2004 BLUE3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165414  Winding Walk Park  10:40 AM  2 A11 vs A9Barca Academy San Diego - B2004 Grana 3 vs.Atlante SD J Felix B20046
 165417  Mesa Verde MS  11:05 AM  1 A13 vs A7San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy 1 vs.Sporting SD - B2004 - Picou6
 165416  Hourglass Park  12:00 PM  3 A3 vs A4Matrix B04 MM 1 vs.Matrix B04 TS0
 165418  Chula Vista Comm Park  03:50 PM  1 A12 vs A8Rebels Soccer Club - B04 Blue 1 vs.DMCV Sharks B2004 - Gazivoda6
 165415  Ocean View Hills School  04:00 PM  1 A2 vs A5Atlante SD I Bocanegra B2004 1 vs.AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez5

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165420  Junipero Serra HS  11:15 AM  3 A4 vs A5Matrix B04 TS 0 vs.AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez5
 165424  Chula Vista Comm Park  12:10 PM  1 A12 vs A10Rebels Soccer Club - B04 Blue 0 vs.Barcelona Cantera - B2004 BLUE4
 165425  Mesa Verde MS  12:50 PM  1 A13 vs A9San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy 1F vs.Atlante SD J Felix B2004
Forfeited Game
0
 165421  Hourglass Park  02:00 PM  3 A3 vs A6Matrix B04 MM 0 vs.Matrix B04 LS1
 165422  Winding Walk Park  02:10 PM  2 A11 vs A1Barca Academy San Diego - B2004 Grana   vs.AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman 

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165423  Helix HS  10:50 AM  1 A7 vs A2Sporting SD - B2004 - Picou 1 vs.Atlante SD I Bocanegra B20043

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165426  San Ysidro HS  09:00 AM  1 A1 vs A12AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman   vs.Rebels Soccer Club - B04 Blue 
 165429  Mesa Verde MS  12:15 PM  1 A13 vs A11San Diego Football Academy - 01 - B2004 Navy   vs.Barca Academy San Diego - B2004 Grana 
 165430  Chula Vista HS  02:00 PM  4 A5 vs A6AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez   vs.Matrix B04 LS 
 165428  Cesar Chavez Park  04:00 PM  1 A2 vs A9Atlante SD I Bocanegra B2004   vs.Atlante SD J Felix B2004 
 165427  Junipero Serra HS  04:00 PM  3 A4 vs A7Matrix B04 TS   vs.Sporting SD - B2004 - Picou 
 165431  Canyon Crest  05:40 PM  1 A8 vs A3DMCV Sharks B2004 - Gazivoda   vs.Matrix B04 MM 

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165419  San Ysidro HS  10:00 AM  2 A1 vs A10AYSO Matrix South Bay B2004 - Guzman   vs.Barcelona Cantera - B2004 BLUE 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 165434  Monte Vista HS  11:45 AM  1 A10 vs A3Barcelona Cantera - B2004 BLUE   vs.Matrix B04 MM 
 165435  Tierra Del Sol MS  01:30 PM  1 A6 vs A7Matrix B04 LS   vs.Sporting SD - B2004 - Picou 
 165432  Chula Vista HS  02:00 PM  4 A5 vs A8AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez   vs.DMCV Sharks B2004 - Gazivoda 
 165433  Larsen Field  04:00 PM  1 A2 vs A11Atlante SD I Bocanegra B2004   vs.Barca Academy San Diego - B2004 Grana