Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - SDDA B2008 Flight 2 Blue
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : San Marcos Revolution - B2008 Elite33311333  20 18  9  0 1
 A4 : Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos030013031314 1  21  0 0
 A9 : SD Real Madrid Green B2008 (Delgado)330031030 13 3  18  8 0
 A2 : Sporting SD - B2008 - Meza3031301   11 2  11  1 0
 A3 : San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez30031301  11 -2  15  5 0
 A6 : Barca Academy San Diego - B2008 Blau30033011  11 1  19  4 0
 A7 : San Diego Football Academy - 01 - B200800333100  10 -3  20  6 0
 A1 : Scripps United - B2008 Red00330031  10 -2  18  0 1
 A5 : Aztecs FC B08 Elite03000010  4 -18  34  4 1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128481  Montgomery Waller Park  08:00 AM  2 A5 vs A8Aztecs FC B08 Elite 1 vs.San Marcos Revolution - B2008 Elite4
 128483  Jerabek Park  08:30 AM  3 A1 vs A2Scripps United - B2008 Red 0 vs.Sporting SD - B2008 - Meza2
 128484  Bell MS  10:20 AM  1 A6 vs A7Barca Academy San Diego - B2008 Blau 2 vs.San Diego Football Academy - 01 - B20081
 128482  Ingold Sports Park  05:20 PM  1 A4 vs A9Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos 1 vs.SD Real Madrid Green B2008 (Delgado)4

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128485  Bell MS  09:00 AM  1 A6 vs A9Barca Academy San Diego - B2008 Blau 1 vs.SD Real Madrid Green B2008 (Delgado)2
 128487  Southwest HS  09:20 AM  1 A3 vs A1San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez 2 vs.Scripps United - B2008 Red1
 128486  Mesa Verde MS  10:00 AM  2 A7 vs A8San Diego Football Academy - 01 - B2008 2 vs.San Marcos Revolution - B2008 Elite3
 128488  Helix HS  10:20 AM  2 A2 vs A4Sporting SD - B2008 - Meza 0 vs.Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128492  Montgomery Waller Park  09:20 AM  2 A5 vs A3Aztecs FC B08 Elite 3 vs.San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez2
 128490  Hollandia Park  09:20 AM  1 A8 vs A9San Marcos Revolution - B2008 Elite 6 vs.SD Real Madrid Green B2008 (Delgado)0
 128489  Bell MS  10:20 AM  1 A6 vs A2Barca Academy San Diego - B2008 Blau 0 vs.Sporting SD - B2008 - Meza1
 128491  Jerabek Park  11:10 AM  3 A1 vs A4Scripps United - B2008 Red 3 vs.Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128496  Mesa Verde MS  11:40 AM  2 A7 vs A3San Diego Football Academy - 01 - B2008 2 vs.San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez0
 128493  Walnut Grove  12:00 PM  2 A8 vs A2San Marcos Revolution - B2008 Elite 1 vs.Sporting SD - B2008 - Meza1
 128494  Jerabek Park  01:10 PM  3 A1 vs A5Scripps United - B2008 Red 8 vs.Aztecs FC B08 Elite2
 128495  Ingold Sports Park  03:05 PM  1 A4 vs A6Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos 2 vs.Barca Academy San Diego - B2008 Blau4

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128499  Mesa Verde MS  08:30 AM  2 A7 vs A5San Diego Football Academy - 01 - B2008 3 vs.Aztecs FC B08 Elite1
 128497  Bell MS  09:00 AM  1 A6 vs A1Barca Academy San Diego - B2008 Blau 6 vs.Scripps United - B2008 Red1
 128498  Southwest HS  11:00 AM  2 A9 vs A3SD Real Madrid Green B2008 (Delgado) 3 vs.San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez4
 128500  Hollandia Park  11:30 AM  1 A8 vs A4San Marcos Revolution - B2008 Elite 3 vs.Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128503  Montgomery Waller Park  09:20 AM  2 A5 vs A9Aztecs FC B08 Elite 1 vs.SD Real Madrid Green B2008 (Delgado)4
 128502  Walnut Grove  10:40 AM  2 A8 vs A6San Marcos Revolution - B2008 Elite 6 vs.Barca Academy San Diego - B2008 Blau1
 128504  Mesa Verde MS  12:10 PM  2 A7 vs A1San Diego Football Academy - 01 - B2008 2 vs.Scripps United - B2008 Red1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128505  Southwest HS  10:00 AM  2 A9 vs A7SD Real Madrid Green B2008 (Delgado) 1 vs.San Diego Football Academy - 01 - B20081

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128509  Sweetwater Lane CP  02:00 PM  2 A9 vs A1SD Real Madrid Green B2008 (Delgado) 0 vs.Scripps United - B2008 Red1
 128510  Ingold Sports Park  02:40 PM  1 A4 vs A5Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos 4 vs.Aztecs FC B08 Elite1
 128512  Sweetwater Lane CP  04:40 PM  2 A3 vs A6San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez 2 vs.Barca Academy San Diego - B2008 Blau2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128508  Southwest HS  10:00 AM  2 A3 vs A4San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez 1 vs.Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos0
 128511  Helix HS  10:30 AM  2 A2 vs A7Sporting SD - B2008 - Meza 8 vs.San Diego Football Academy - 01 - B20082

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128516  Montgomery Waller Park  12:00 PM  2 A5 vs A6Aztecs FC B08 Elite 4 vs.Barca Academy San Diego - B2008 Blau4
 128513  Sweetwater Lane CP  02:00 PM  2 A3 vs A8San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez 0 vs.San Marcos Revolution - B2008 Elite2
 128514  Ingold Sports Park  04:20 PM  1 A4 vs A7Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos 4 vs.San Diego Football Academy - 01 - B20082
 128515  Sweetwater Lane CP  06:00 PM  2 A9 vs A2SD Real Madrid Green B2008 (Delgado) 4 vs.Sporting SD - B2008 - Meza1

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128525  Southwest HS  10:00 AM  2 A3 vs A4San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez 2 vs.Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128517  Walnut Grove  10:40 AM  2 A8 vs A5San Marcos Revolution - B2008 Elite 5 vs.Aztecs FC B08 Elite1
 128520  Mesa Verde MS  11:20 AM  2 A7 vs A6San Diego Football Academy - 01 - B2008   vs.Barca Academy San Diego - B2008 Blau 
 128519  Helix HS  02:50 PM  2 A2 vs A1Sporting SD - B2008 - Meza 2 vs.Scripps United - B2008 Red2
 128518  Ingold Sports Park  05:10 PM  1 A4 vs A9Fallbrook Villa FC - B2008 Carlos
Disqualified
 2D vs.SD Real Madrid Green B2008 (Delgado)
Disqualified
1D

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128523  Helix HS  09:30 AM  2 A2 vs A5Sporting SD - B2008 - Meza   vs.Aztecs FC B08 Elite 
 128522  Bell MS  10:20 AM  1 A6 vs A8Barca Academy San Diego - B2008 Blau   vs.San Marcos Revolution - B2008 Elite 
 128521  Jerabek Park  11:30 AM  3 A1 vs A3Scripps United - B2008 Red   vs.San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez 
 128524  Sweetwater Lane CP  03:20 PM  2 A9 vs A7SD Real Madrid Green B2008 (Delgado)   vs.San Diego Football Academy - 01 - B2008 

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128501  Helix HS  09:00 AM  2 A2 vs A3Sporting SD - B2008 - Meza   vs.San Diego Real Madrid Elite B08 - Rodriguez 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 128507  Montgomery Waller Park  08:00 AM  2 A5 vs A2Aztecs FC B08 Elite   vs.Sporting SD - B2008 - Meza 
 128506  Jerabek Park  11:50 AM  3 A1 vs A8Scripps United - B2008 Red   vs.San Marcos Revolution - B2008 Elite