Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2010 AA-C 1 North  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


 
Group -- A Win, Loss, Tie
A1 : Matrix B10 NC Blue W-2   L-5   T-0
A2 : LAGSD B10 White-Resende W-1   L-6   T-0
A3 : Express Boys 2010 Premier - Couchman W-6   L-1   T-1
A4 : FC Heat B2010 BLACK W-4   L-2   T-1
A5 : DMCV Sharks B2010 - Torres W-5   L-0   T-3
A6 : San Diego SC B2010 Gold W-0   L-8   T-0
A7 : San Diego Football Academy - 01 - B2010 W-6   L-0   T-1
A8 : La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrews W-3   L-5   T-0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 125979  San Dieguito Sports Complex  09:10 AM  1 A3 vs A8Express Boys 2010 Premier - Couchmanvs.La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrews
 125977  San Elijo Pk Hilltop  01:50 PM  2 A1 vs A2Matrix B10 NC Bluevs.LAGSD B10 White-Resende
 125978  Torrey Hills Park  03:50 PM  1 A5 vs A6DMCV Sharks B2010 - Torresvs.San Diego SC B2010 Gold
 125976  Frances Ryan Park  04:00 PM  8 A4 vs A7FC Heat B2010 BLACKvs.San Diego Football Academy - 01 - B2010

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 125981  Allen Field  09:00 AM  2 A8 vs A5La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrewsvs.DMCV Sharks B2010 - Torres
 125982  San Elijo Pk Hilltop  09:10 AM  2 A1 vs A3Matrix B10 NC Bluevs.Express Boys 2010 Premier - Couchman
 125980  Aviara Park  01:10 PM  6 A2 vs A4LAGSD B10 White-Resendevs.FC Heat B2010 BLACK
 125983  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  02:15 PM  1 A6 vs A7San Diego SC B2010 Goldvs.San Diego Football Academy - 01 - B2010

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 125987  Torrey Hills Park  09:15 AM  1 A5 vs A3DMCV Sharks B2010 - Torresvs.Express Boys 2010 Premier - Couchman
 125985  Mesa Verde MS  09:35 AM  2 A7 vs A8San Diego Football Academy - 01 - B2010vs.La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrews
 125986  Frances Ryan Park  10:40 AM  8 A4 vs A1FC Heat B2010 BLACKvs.Matrix B10 NC Blue
 125984  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  11:45 AM  1 A6 vs A2San Diego SC B2010 Goldvs.LAGSD B10 White-Resende

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 125990  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  08:00 AM  1 A6 vs A4San Diego SC B2010 Goldvs.FC Heat B2010 BLACK
 125988  Allen Field  09:00 AM  2 A8 vs A2La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrewsvs.LAGSD B10 White-Resende
 125991  Mesa Verde MS  01:10 PM  2 A7 vs A3San Diego Football Academy - 01 - B2010vs.Express Boys 2010 Premier - Couchman
 125989  Torrey Hills Park  01:15 PM  1 A5 vs A1DMCV Sharks B2010 - Torresvs.Matrix B10 NC Blue

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 125992  Aviara Park  09:40 AM  5 A2 vs A3LAGSD B10 White-Resendevs.Express Boys 2010 Premier - Couchman
 125993  Mesa Verde MS  09:40 AM  2 A7 vs A5San Diego Football Academy - 01 - B2010vs.DMCV Sharks B2010 - Torres
 125994  San Elijo Pk Hilltop  10:20 AM  2 A1 vs A6Matrix B10 NC Bluevs.San Diego SC B2010 Gold
 125995  Allen Field  11:30 AM  2 A8 vs A4La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrewsvs.FC Heat B2010 BLACK

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 125999  San Dieguito Sports Complex  10:20 AM  1 A3 vs A4Express Boys 2010 Premier - Couchmanvs.FC Heat B2010 BLACK
 125997  Mesa Verde MS  10:35 AM  2 A7 vs A1San Diego Football Academy - 01 - B2010vs.Matrix B10 NC Blue
 125996  Allen Field  12:00 PM  2 A8 vs A6La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrewsvs.San Diego SC B2010 Gold
 125998  Torrey Hills Park  01:10 PM  1 A5 vs A2DMCV Sharks B2010 - Torresvs.LAGSD B10 White-Resende

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126002  Frances Ryan Park  08:00 AM  8 A4 vs A5FC Heat B2010 BLACKvs.DMCV Sharks B2010 - Torres
 126000  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  08:00 AM  1 A6 vs A3San Diego SC B2010 Goldvs.Express Boys 2010 Premier - Couchman
 126003  Aviara Park  12:00 PM  5 A2 vs A7LAGSD B10 White-Resendevs.San Diego Football Academy - 01 - B2010
 126001  San Elijo Pk Hilltop  12:40 PM  2 A1 vs A8Matrix B10 NC Bluevs.La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrews

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126004  Mesa Verde MS  10:00 AM  2 A7 vs A4San Diego Football Academy - 01 - B2010vs.FC Heat B2010 BLACK
 126007  Allen Field  02:00 PM  2 A8 vs A3La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrewsvs.Express Boys 2010 Premier - Couchman
 126006  Rancho Bernardo Park  02:15 PM  1 A6 vs A5San Diego SC B2010 Goldvs.DMCV Sharks B2010 - Torres
 126005  Aviara Park  02:25 PM  4 A2 vs A1LAGSD B10 White-Resendevs.Matrix B10 NC Blue

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126010  San Dieguito Sports Complex  08:00 AM  1 A3 vs A1Express Boys 2010 Premier - Couchmanvs.Matrix B10 NC Blue
 126008  Frances Ryan Park  10:40 AM  8 A4 vs A2FC Heat B2010 BLACKvs.LAGSD B10 White-Resende
 126009  Torrey Hills Park  10:40 AM  1 A5 vs A8DMCV Sharks B2010 - Torresvs.La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrews
 126011  Mesa Verde MS  11:15 AM  2 A7 vs A6San Diego Football Academy - 01 - B2010vs.San Diego SC B2010 Gold

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126014  San Elijo Pk Hilltop  10:20 AM  2 A1 vs A4Matrix B10 NC Bluevs.FC Heat B2010 BLACK
 126012  Aviara Park  12:00 PM  6 A2 vs A6LAGSD B10 White-Resendevs.San Diego SC B2010 Gold
 126015  San Dieguito Sports Complex  12:40 PM  1 A3 vs A5Express Boys 2010 Premier - Couchmanvs.DMCV Sharks B2010 - Torres
 126013  Allen Field  12:45 PM  2 A8 vs A7La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrewsvs.San Diego Football Academy - 01 - B2010

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126018  Frances Ryan Park  08:00 AM  8 A4 vs A6FC Heat B2010 BLACKvs.San Diego SC B2010 Gold
 126016  Aviara Park  08:30 AM  6 A2 vs A8LAGSD B10 White-Resendevs.La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrews
 126019  San Dieguito Sports Complex  03:00 PM  1 A3 vs A7Express Boys 2010 Premier - Couchmanvs.San Diego Football Academy - 01 - B2010
 126017  San Elijo Pk Hilltop  04:30 PM  2 A1 vs A5Matrix B10 NC Bluevs.DMCV Sharks B2010 - Torres

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126022  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  08:00 AM  1 A6 vs A1San Diego SC B2010 Goldvs.Matrix B10 NC Blue
 126021  Torrey Hills Park  10:30 AM  1 A5 vs A7DMCV Sharks B2010 - Torresvs.San Diego Football Academy - 01 - B2010
 126023  Frances Ryan Park  10:40 AM  8 A4 vs A8FC Heat B2010 BLACKvs.La Jolla IMPACT - B2010 White Karl Andrews
 126020  San Dieguito Sports Complex  11:30 AM  1 A3 vs A2Express Boys 2010 Premier - Couchmanvs.LAGSD B10 White-Resende