Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2010 AA-B North  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


 
Group -- A Win, Loss, Tie
A1 : San Diego SC B2010 Black W-8   L-0   T-0
A2 : Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarez W-2   L-5   T-1
A3 : SWSC - B2010 W-0   L-5   T-3
A4 : Vista Storm SC - B2010 Black W-3   L-5   T-0
A5 : LAGSD B10 Gold-Aldecoa W-3   L-3   T-2
A6 : Fallbrook Villa FC - B2010 Chad W-4   L-2   T-2

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126629  Galway Downs  08:00 AM  1 A3 vs A6SWSC - B2010vs.Fallbrook Villa FC - B2010 Chad
 126627  Rancho del Oro Pk  12:40 PM  1 A4 vs A5Vista Storm SC - B2010 Blackvs.LAGSD B10 Gold-Aldecoa
 126628  Rancho Bernardo Park  02:15 PM  1 A1 vs A2San Diego SC B2010 Blackvs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarez

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126632  Aviara Park  09:40 AM  4 A5 vs A6LAGSD B10 Gold-Aldecoavs.Fallbrook Villa FC - B2010 Chad
 126630  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  10:30 AM  2 A1 vs A3San Diego SC B2010 Blackvs.SWSC - B2010

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126635  Aviara Park  09:40 AM  4 A5 vs A3LAGSD B10 Gold-Aldecoavs.SWSC - B2010
 126634  Rancho del Oro Pk  11:10 AM  1 A4 vs A1Vista Storm SC - B2010 Blackvs.San Diego SC B2010 Black

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126637  Ingold Sports Park  09:00 AM  3N A6 vs A4Fallbrook Villa FC - B2010 Chadvs.Vista Storm SC - B2010 Black
 126638  Rancho Bernardo Park  01:00 PM  1 A1 vs A5San Diego SC B2010 Blackvs.LAGSD B10 Gold-Aldecoa
 126636  ADA Harris ES  03:30 PM  1 A2 vs A3Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarezvs.SWSC - B2010

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126633  Ingold Sports Park  08:00 AM  3N A6 vs A2Fallbrook Villa FC - B2010 Chadvs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarez

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126641  Ingold Sports Park  09:00 AM  3N A6 vs A1Fallbrook Villa FC - B2010 Chadvs.San Diego SC B2010 Black
 126640  Galway Downs  10:00 AM  1 A3 vs A4SWSC - B2010vs.Vista Storm SC - B2010 Black
 126639  ADA Harris ES  10:50 AM  1 A2 vs A5Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarezvs.LAGSD B10 Gold-Aldecoa

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126642  Aviara Park  09:40 AM  4 A5 vs A4LAGSD B10 Gold-Aldecoavs.Vista Storm SC - B2010 Black
 126644  Ingold Sports Park  11:10 AM  3S A6 vs A3Fallbrook Villa FC - B2010 Chadvs.SWSC - B2010
 126643  ADA Harris ES  02:20 PM  1 A2 vs A1Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarezvs.San Diego SC B2010 Black

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126631  San Dieguito Sports Complex  11:50 AM  1 A2 vs A4Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarezvs.Vista Storm SC - B2010 Black

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126647  Ingold Sports Park  09:10 AM  3N A6 vs A5Fallbrook Villa FC - B2010 Chadvs.LAGSD B10 Gold-Aldecoa
 126646  Rancho del Oro Pk  10:20 AM  1 A4 vs A2Vista Storm SC - B2010 Blackvs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarez
 126645  Galway Downs  01:00 PM  1 A3 vs A1SWSC - B2010vs.San Diego SC B2010 Black

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126650  Galway Downs  10:00 AM  1 A3 vs A5SWSC - B2010vs.LAGSD B10 Gold-Aldecoa
 126649  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  10:30 AM  1 A1 vs A4San Diego SC B2010 Blackvs.Vista Storm SC - B2010 Black
 126648  ADA Harris ES  10:50 AM  1 A2 vs A6Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarezvs.Fallbrook Villa FC - B2010 Chad

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126652  Rancho del Oro Pk  08:00 AM  1 A4 vs A6Vista Storm SC - B2010 Blackvs.Fallbrook Villa FC - B2010 Chad
 126651  Galway Downs  10:00 AM  1 A3 vs A2SWSC - B2010vs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarez
 126653  Aviara Park  10:50 AM  4 A5 vs A1LAGSD B10 Gold-Aldecoavs.San Diego SC B2010 Black

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126654  Aviara Park  08:30 AM  4 A5 vs A2LAGSD B10 Gold-Aldecoavs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarez
 126656  Ingold Sports Park  10:55 AM  3N A6 vs A1Fallbrook Villa FC - B2010 Chadvs.San Diego SC B2010 Black
 126655  Rancho del Oro Pk  11:30 AM  1 A4 vs A3Vista Storm SC - B2010 Blackvs.SWSC - B2010

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126657  Rancho del Oro Pk  09:10 AM  1 A4 vs A5Vista Storm SC - B2010 Blackvs.LAGSD B10 Gold-Aldecoa
 126658  Rancho Bernardo Park  09:15 AM  1 A1 vs A2San Diego SC B2010 Blackvs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarez
 126659  Galway Downs  12:00 PM  1 A3 vs A6SWSC - B2010vs.Fallbrook Villa FC - B2010 Chad

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126660  Rancho Bernardo Park  10:30 AM  1 A1 vs A3San Diego SC B2010 Blackvs.SWSC - B2010
 126662  Aviara Park  12:00 PM  4 A5 vs A6LAGSD B10 Gold-Aldecoavs.Fallbrook Villa FC - B2010 Chad
 126661  ADA Harris ES  02:20 PM  1 A2 vs A4Cardiff Mustangs - Competitive - B2010 Red Suarezvs.Vista Storm SC - B2010 Black