Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - SDDA B2001 Flight 1 Blue
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : CSC B2002 Academy33333330  21 24  1  5 1
 A2 : Atlante SD J Villanueva B200130333300  15 1  15  13 3
 A6 : Matrix B01 NP13003330  13 2  16  12 0
 A1 : San Marcos Revolution - B2001 Elite 103300303  12 5  14  1 0
 A5 : Barca Academy San Diego - B2002 Blau00100003  4 -14  23  20 0
 A3 : Barcelona Cantera - B2001 BLUE10100000  2 -18  32  12 1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127651  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A3 vs A6Barcelona Cantera - B2001 BLUE 1 vs.Matrix B01 NP1
 127653  Pershing MS  02:00 PM  2 A4 vs A5CSC B2002 Academy 4 vs.Barca Academy San Diego - B2002 Blau0
 127652  Palomar College Minkoff Field  05:10 PM  1 A1 vs A2San Marcos Revolution - B2001 Elite 1 0 vs.Atlante SD J Villanueva B20012

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127655  Connors Park  08:00 AM  1 A1 vs A3San Marcos Revolution - B2001 Elite 1 2 vs.Barcelona Cantera - B2001 BLUE0
 127654  Morse High School  09:00 AM  1 A5 vs A6Barca Academy San Diego - B2002 Blau 0 vs.Matrix B01 NP3
 127656  Cesar Chavez Park  04:00 PM  1 A2 vs A4Atlante SD J Villanueva B2001 1 vs.CSC B2002 Academy3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127658  Morse High School  09:00 AM  1 A5 vs A3Barca Academy San Diego - B2002 Blau 1 vs.Barcelona Cantera - B2001 BLUE1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127657  Balboa Stadium  10:40 AM  1 A6 vs A2Matrix B01 NP 0 vs.Atlante SD J Villanueva B20011

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127661  Palomar College Minkoff Field  11:30 AM  1 A1 vs A5San Marcos Revolution - B2001 Elite 1 5 vs.Barca Academy San Diego - B2002 Blau1
 127660  Cesar Chavez Park  02:00 PM  1 A2 vs A3Atlante SD J Villanueva B2001 1 vs.Barcelona Cantera - B2001 BLUE0

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127662  Balboa Stadium  01:50 PM  1 A6 vs A4Matrix B01 NP 0 vs.CSC B2002 Academy6

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127664  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A3 vs A4Barcelona Cantera - B2001 BLUE 0 vs.CSC B2002 Academy10
 127665  Cesar Chavez Park  04:00 PM  1 A2 vs A5Atlante SD J Villanueva B2001 5 vs.Barca Academy San Diego - B2002 Blau2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127668  Morse High School  09:00 AM  1 A5 vs A4Barca Academy San Diego - B2002 Blau 0 vs.CSC B2002 Academy3
 127667  Cesar Chavez Park  04:00 PM  1 A2 vs A1Atlante SD J Villanueva B2001 4 vs.San Marcos Revolution - B2001 Elite 13

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127666  Balboa Stadium  09:00 AM  1 A6 vs A3Matrix B01 NP 7 vs.Barcelona Cantera - B2001 BLUE2
 127659  Pershing MS  11:50 AM  2 A4 vs A1CSC B2002 Academy 3 vs.San Marcos Revolution - B2001 Elite 10

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127671  Pershing MS  10:00 AM  2 A4 vs A2CSC B2002 Academy 5 vs.Atlante SD J Villanueva B20010
 127670  Monte Vista HS  11:30 AM  1 A3 vs A1Barcelona Cantera - B2001 BLUE 2 vs.San Marcos Revolution - B2001 Elite 15

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127669  Balboa Stadium  12:20 PM  1 A6 vs A5Matrix B01 NP 2 vs.Barca Academy San Diego - B2002 Blau1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127673  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A3 vs A5Barcelona Cantera - B2001 BLUE 0 vs.Barca Academy San Diego - B2002 Blau5
 127674  Palomar College Minkoff Field  11:40 AM  1 A1 vs A4San Marcos Revolution - B2001 Elite 1 0CC vs.CSC B2002 Academy0CC
 127672  Cesar Chavez Park  04:00 PM  1 A2 vs A6Atlante SD J Villanueva B2001 1 vs.Matrix B01 NP2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127663  Balboa Stadium  08:40 AM  1 A6 vs A1Matrix B01 NP 2 vs.San Marcos Revolution - B2001 Elite 14

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127675  Monte Vista HS  08:00 AM  1 A3 vs A2Barcelona Cantera - B2001 BLUE   vs.Atlante SD J Villanueva B2001 
 127676  Winding Walk Park  09:00 AM  1 A5 vs A1Barca Academy San Diego - B2002 Blau   vs.San Marcos Revolution - B2001 Elite 1 
 127677  Pershing MS  02:00 PM  2 A4 vs A6CSC B2002 Academy   vs.Matrix B01 NP 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 127680  Morse High School  09:00 AM  1 A5 vs A2Barca Academy San Diego - B2002 Blau   vs.Atlante SD J Villanueva B2001 
 127678  Palomar College Minkoff Field  02:00 PM  1 A1 vs A6San Marcos Revolution - B2001 Elite 1   vs.Matrix B01 NP 
 127679  Pershing MS  02:00 PM  2 A4 vs A3CSC B2002 Academy   vs.Barcelona Cantera - B2001 BLUE