Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2003 AA-A North
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe333303333   24 24  8  3 0
 A5 : San Marcos Revolution - B2003 Green330033330   18 14  10  4 1
 A6 : Tiffinys Pachuca 2003 - Tino013333030   16 10  19  9 0
 A3 : INTRA FC - B2003030030003   9 -13  39  4 0
 A2 : San Diego SC B2003 Black031300000   7 -17  29  6 0
 A4 : FC Heat B2003 BLACK000000303   6 -18  35  5 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151810  Mesa Verde MS  02:05 PM  1 A1 vs A2San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe 3 vs.San Diego SC B2003 Black1
 151809  Frances Ryan Park  02:20 PM  4 A4 vs A5FC Heat B2003 BLACK 1 vs.San Marcos Revolution - B2003 Green4

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151812  Mesa Verde MS  09:45 AM  1 A1 vs A3San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe 8 vs.INTRA FC - B20031
 151814  Connors Park  09:55 AM  1 A5 vs A6San Marcos Revolution - B2003 Green 3 vs.Tiffinys Pachuca 2003 - Tino2
 151813  Alliant Univ  11:30 AM  6 A2 vs A4San Diego SC B2003 Black 2 vs.FC Heat B2003 BLACK1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151816  Frances Ryan Park  10:00 AM  1 A4 vs A1FC Heat B2003 BLACK 0 vs.San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe4
 151815  Luz Duran Park  11:20 AM  1 A6 vs A2Tiffinys Pachuca 2003 - Tino 2 vs.San Diego SC B2003 Black2
 151817  Connors Park  03:50 PM  1 A5 vs A3San Marcos Revolution - B2003 Green 1 vs.INTRA FC - B20032

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151811  Ramona Community Park  02:00 PM  1 A3 vs A6INTRA FC - B2003 2 vs.Tiffinys Pachuca 2003 - Tino5

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151820  Mesa Verde MS  08:00 AM  1 A1 vs A5San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe 1F vs.San Marcos Revolution - B2003 Green
Forfeited Game
0
 151819  Luz Duran Park  08:00 AM  1 A6 vs A4Tiffinys Pachuca 2003 - Tino 5 vs.FC Heat B2003 BLACK1
 151818  Alliant Univ  04:30 PM  6 A2 vs A3San Diego SC B2003 Black 2 vs.INTRA FC - B20031

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151822  Ramona Community Park  08:00 AM  1 A3 vs A4INTRA FC - B2003 7 vs.FC Heat B2003 BLACK6
 151823  Luz Duran Park  09:50 AM  1 A6 vs A1Tiffinys Pachuca 2003 - Tino 3 vs.San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe2
 151821  Black Mountain Ranch  02:45 PM  1 A2 vs A5San Diego SC B2003 Black 0 vs.San Marcos Revolution - B2003 Green4

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151824  Connors Park  02:00 PM  1 A5 vs A4San Marcos Revolution - B2003 Green 5 vs.FC Heat B2003 BLACK0
 151825  Westview HS  02:45 PM  2 A2 vs A1San Diego SC B2003 Black 2 vs.San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe6
 151826  Luz Duran Park  03:40 PM  1 A6 vs A3Tiffinys Pachuca 2003 - Tino 8 vs.INTRA FC - B20032

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151828  Frances Ryan Park  09:00 AM  1 A4 vs A2FC Heat B2003 BLACK 2 vs.San Diego SC B2003 Black1
 151829  Luz Duran Park  11:20 AM  1 A6 vs A5Tiffinys Pachuca 2003 - Tino 1 vs.San Marcos Revolution - B2003 Green4
 151827  Ramona Community Park  02:00 PM  1 A3 vs A1INTRA FC - B2003 1 vs.San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151832  Ramona Community Park  08:00 AM  1 A3 vs A5INTRA FC - B2003 0 vs.San Marcos Revolution - B2003 Green5
 151831  Mesa Verde MS  09:15 AM  1 A1 vs A4San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe 7 vs.FC Heat B2003 BLACK0
 151830  Black Mountain Ranch  09:45 AM  1 A2 vs A6San Diego SC B2003 Black 1 vs.Tiffinys Pachuca 2003 - Tino5

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151833  Ramona Community Park  02:00 PM  1 A3 vs A2INTRA FC - B2003 5 vs.San Diego SC B2003 Black0
 151834  Frances Ryan Park  02:40 PM  3 A4 vs A6FC Heat B2003 BLACK 2D vs.Tiffinys Pachuca 2003 - Tino
Disqualified
0
 151835  Connors Park  05:30 PM  1 A5 vs A1San Marcos Revolution - B2003 Green 0 vs.San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151838  Luz Duran Park  11:00 AM  1 A6 vs A1Tiffinys Pachuca 2003 - Tino   vs.San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe 
 151836  Hollandia Park  05:50 PM  1 A5 vs A2San Marcos Revolution - B2003 Green   vs.San Diego SC B2003 Black 
 151837  Frances Ryan Park  06:20 PM  4 A4 vs A3FC Heat B2003 BLACK   vs.INTRA FC - B2003 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151841  Ramona Community Park  02:00 PM  1 A3 vs A6INTRA FC - B2003   vs.Tiffinys Pachuca 2003 - Tino 
 151839  Frances Ryan Park  02:30 PM  4 A4 vs A5FC Heat B2003 BLACK   vs.San Marcos Revolution - B2003 Green 
 151840  Mesa Verde MS  03:45 PM  1 A1 vs A2San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe   vs.San Diego SC B2003 Black 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151842  Mesa Verde MS  09:35 AM  1 A1 vs A3San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe   vs.INTRA FC - B2003 
 151843  Black Mountain Ranch  03:15 PM  1 A2 vs A4San Diego SC B2003 Black   vs.FC Heat B2003 BLACK 
 151844  Connors Park  05:35 PM  1 A5 vs A6San Marcos Revolution - B2003 Green   vs.Tiffinys Pachuca 2003 - Tino