Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2004 AAA South
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Olympicos - D. Baltazar B2004313333333   25 21  8  7 1
 A1 : SD United B2004 Black333003331   19 13  12  7 0
 A6 : San Diego SC B2004 White033330103   16 8  11  3 1
 A3 : Albion SC B04 Premier30033111    12 4  11  5 0
 A4 : Barca Academy San Diego - B2004 Blau00030033    9 2  14  6 0
 A2 : Liverpool SC - B2004 Red0030300     6 -6  22  1 0
 A8 : San Diego Strikers B04010003010   5 -22  39  8 0
 A7 : Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin103000000   4 -20  35  3 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151764  Robb Field  08:00 AM  3 A3 vs A8Albion SC B04 Premier 9 vs.San Diego Strikers B042
 151761  Winding Walk Park  10:40 AM  2 A4 vs A7Barca Academy San Diego - B2004 Blau
Forfeited Game
 0 vs.Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin0F
 151763  Otay Rec Center  11:40 AM  1 A5 vs A6Olympicos - D. Baltazar B2004 5 vs.San Diego SC B2004 White2
 151762  Albert Van Zanten Park  04:10 PM  1 A1 vs A2SD United B2004 Black 5 vs.Liverpool SC - B2004 Red2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151767  El Cajon Valley High School  08:00 AM  1 A1 vs A3SD United B2004 Black 2 vs.Albion SC B04 Premier0
 151766  Mesa College  08:45 AM  1 A8 vs A5San Diego Strikers B04 1 vs.Olympicos - D. Baltazar B20041
 151768  Alliant Univ  09:45 AM  6 A6 vs A7San Diego SC B2004 White 5 vs.Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151769  Alliant Univ  08:00 AM  6 A6 vs A2San Diego SC B2004 White 6 vs.Liverpool SC - B2004 Red0
 151771  Winding Walk Park  02:00 PM  2 A4 vs A1Barca Academy San Diego - B2004 Blau 1 vs.SD United B2004 Black3
 151770  Encinitas Community Park  03:10 PM  3 A7 vs A8Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin 5 vs.San Diego Strikers B041
 151772  Otay Rec Center  05:10 PM  1 A5 vs A3Olympicos - D. Baltazar B2004 3 vs.Albion SC B04 Premier1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151776  Leo Mullen Sports Park  08:00 AM  1 A7 vs A3Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin 1 vs.Albion SC B04 Premier3
 151775  Sabre Springs Community Park  09:30 AM  2 A6 vs A4San Diego SC B2004 White 1 vs.Barca Academy San Diego - B2004 Blau0
 151773  Mesa College  10:20 AM  1 A8 vs A2San Diego Strikers B04 2 vs.Liverpool SC - B2004 Red5
 151774  Otay Rec Center  01:30 PM  1 A5 vs A1Olympicos - D. Baltazar B2004 2 vs.SD United B2004 Black1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151780  Mesa College  09:00 AM  1 A8 vs A4San Diego Strikers B04 2 vs.Barca Academy San Diego - B2004 Blau6
 151779  Albert Van Zanten Park  09:40 AM  1 A1 vs A6SD United B2004 Black 1 vs.San Diego SC B2004 White2
 151778  Leo Mullen Sports Park  04:50 PM  1 A7 vs A5Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin 0 vs.Olympicos - D. Baltazar B200410

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151784  Robb Field  09:30 AM  2 A3 vs A4Albion SC B04 Premier 3 vs.Barca Academy San Diego - B2004 Blau1
 151781  Mesa College  10:00 AM  1 A8 vs A6San Diego Strikers B04 1 vs.San Diego SC B2004 White0
 151782  Leo Mullen Sports Park  03:00 PM  1 A7 vs A1Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin 1 vs.SD United B2004 Black4
 151783  Otay Rec Center  03:20 PM  1 A5 vs A2Olympicos - D. Baltazar B2004 5 vs.Liverpool SC - B2004 Red0

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151787  Winding Walk Park  09:00 AM  2 A4 vs A5Barca Academy San Diego - B2004 Blau 2 vs.Olympicos - D. Baltazar B20043
 151786  El Cajon Valley High School  09:30 AM  1 A1 vs A8SD United B2004 Black 7 vs.San Diego Strikers B041
 151788  Grossmont College  10:25 AM  1 A2 vs A7Liverpool SC - B2004 Red 4 vs.Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin0
 151785  Rancho Bernardo Stadium  02:30 PM  1 A6 vs A3San Diego SC B2004 White 0 vs.Albion SC B04 Premier0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151792  Mesa College  11:20 AM  1 A8 vs A3San Diego Strikers B04 0 vs.Albion SC B04 Premier0
 151791  Westview HS  01:15 PM  2 A6 vs A5San Diego SC B2004 White 1 vs.Olympicos - D. Baltazar B20043
 151789  Leo Mullen Sports Park  02:20 PM  1 A7 vs A4Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin 1 vs.Barca Academy San Diego - B2004 Blau4
 151790  Hilton Head Park  04:15 PM  3 A2 vs A1Liverpool SC - B2004 Red 1 vs.SD United B2004 Black2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151765  Grossmont College  12:00 PM  1 A2 vs A4Liverpool SC - B2004 Red 1 vs.Barca Academy San Diego - B2004 Blau2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151793  Winding Walk Park  12:30 PM  2 A4 vs A2Barca Academy San Diego - B2004 Blau   vs.Liverpool SC - B2004 Red 
 151795  Robb Field  02:00 PM  5 A3 vs A1Albion SC B04 Premier 2 vs.SD United B2004 Black2
 151794  Otay Rec Center  03:20 PM  1 A5 vs A8Olympicos - D. Baltazar B2004 6 vs.San Diego Strikers B040
 151796  Encinitas Community Park  04:30 PM  3 A7 vs A6Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin 0 vs.San Diego SC B2004 White4

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151777  Pending Assignment   --    --  A2 vs A3Liverpool SC - B2004 Red   vs.Albion SC B04 Premier 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151798  Mesa College  10:10 AM  1 A8 vs A7San Diego Strikers B04   vs.Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin 
 151797  Murray Manor ES  11:30 AM  1 A2 vs A6Liverpool SC - B2004 Red   vs.San Diego SC B2004 White 
 151799  Cuyamaca College  01:40 PM  1 A1 vs A4SD United B2004 Black   vs.Barca Academy San Diego - B2004 Blau 
 151800  Robb Field  02:00 PM  3 A3 vs A5Albion SC B04 Premier   vs.Olympicos - D. Baltazar B2004 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151802  Albert Van Zanten Park  11:00 AM  1 A1 vs A5SD United B2004 Black   vs.Olympicos - D. Baltazar B2004 
 151801  Murray Manor ES  11:00 AM  1 A2 vs A8Liverpool SC - B2004 Red   vs.San Diego Strikers B04 
 151803  Winding Walk Park  11:00 AM  1 A4 vs A6Barca Academy San Diego - B2004 Blau   vs.San Diego SC B2004 White 
 151804  Robb Field  12:30 PM  2 A3 vs A7Albion SC B04 Premier   vs.Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151807  Black Mountain Ranch  09:30 AM  1 A6 vs A1San Diego SC B2004 White   vs.SD United B2004 Black 
 151806  Otay Rec Center  11:40 AM  1 A5 vs A7Olympicos - D. Baltazar B2004   vs.Express Boys 2004 Premier Green - Elenz-Martin 
 151808  Winding Walk Park  12:30 PM  2 A4 vs A8Barca Academy San Diego - B2004 Blau   vs.San Diego Strikers B04 
 151805  Robb Field  02:00 PM  5 A3 vs A2Albion SC B04 Premier   vs.Liverpool SC - B2004 Red