Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2011 AA-C North
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


 
Group -- A Win, Loss, Tie
A1 : San Marcos Revolution - B2011 W-6   L-1   T-0
A2 : Tiffinys Pachuca Boys 2011 W-2   L-6   T-0
A3 : LAGSD B11 - Resende W-4   L-3   T-1
A4 : Vista Storm SC - B2011 Red W-1   L-6   T-1
A5 : Matrix B11 NC W-4   L-3   T-1
A6 : Oceanside Breakers - B11 Blu W-3   L-3   T-2
A7 : Fallbrook Villa FC - B2011 Carlos W-8   L-0   T-0
A8 : Attack B11 Green W-3   L-5   T-0
A9 : San Diego Football Academy - 01 - B2011 W-1   L-4   T-2
A10 : Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Sciclun W-3   L-4   T-1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127048  Walnut Grove  08:00 AM  6 A1 vs A2San Marcos Revolution - B2011vs.Tiffinys Pachuca Boys 2011
 127049  Aviara Park  08:30 AM  5 A3 vs A10LAGSD B11 - Resendevs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Scicluna
 127051  Rancho del Oro Pk  10:20 AM  1 A4 vs A9Vista Storm SC - B2011 Redvs.San Diego Football Academy - 01 - B2011
 127047  San Elijo Pk Hilltop  12:40 PM  2 A5 vs A8Matrix B11 NCvs.Attack B11 Green
 127050  SoCal Sports Complex  01:50 PM  5 A6 vs A7Oceanside Breakers - B11 Bluvs.Fallbrook Villa FC - B2011 Carlos

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127056  San Elijo Pk Hilltop  08:00 AM  2 A5 vs A4Matrix B11 NCvs.Vista Storm SC - B2011 Red
 127055  Ingold Sports Park  09:00 AM  3S A7 vs A9Fallbrook Villa FC - B2011 Carlosvs.San Diego Football Academy - 01 - B2011
 127052  Walnut Grove  09:20 AM  6 A1 vs A3San Marcos Revolution - B2011vs.LAGSD B11 - Resende
 127054  Luz Duran Park  11:00 AM  1B A2 vs A8Tiffinys Pachuca Boys 2011vs.Attack B11 Green
 127053  SoCal Sports Complex  03:20 PM  5 A6 vs A10Oceanside Breakers - B11 Bluvs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Scicluna

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127060  Ingold Sports Park  08:00 AM  3S A7 vs A10Fallbrook Villa FC - B2011 Carlosvs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Scicluna
 127059  Rancho del Oro Pk  10:00 AM  1 A4 vs A1Vista Storm SC - B2011 Redvs.San Marcos Revolution - B2011
 127061  Horizon Church  10:15 AM  1A A8 vs A9Attack B11 Greenvs.San Diego Football Academy - 01 - B2011
 127058  SoCal Sports Complex  01:40 PM  5 A6 vs A2Oceanside Breakers - B11 Bluvs.Tiffinys Pachuca Boys 2011
 127057  San Elijo Pk Hilltop  02:50 PM  2 A5 vs A3Matrix B11 NCvs.LAGSD B11 - Resende

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127063  Walnut Grove  09:10 AM  6 A1 vs A5San Marcos Revolution - B2011vs.Matrix B11 NC
 127066  SoCal Sports Complex  09:25 AM  5 A6 vs A4Oceanside Breakers - B11 Bluvs.Vista Storm SC - B2011 Red
 127065  Mesa Verde MS  10:25 AM  2 A9 vs A10San Diego Football Academy - 01 - B2011vs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Scicluna
 127064  Horizon Church  11:30 AM  1A A8 vs A2Attack B11 Greenvs.Tiffinys Pachuca Boys 2011
 127062  Aviara Park  12:00 PM  4 A3 vs A7LAGSD B11 - Resendevs.Fallbrook Villa FC - B2011 Carlos

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127069  Ingold Sports Park  09:00 AM  3S A7 vs A5Fallbrook Villa FC - B2011 Carlosvs.Matrix B11 NC
 127067  Solana Santa Fe  09:00 AM  1 A8 vs A4Attack B11 Greenvs.Vista Storm SC - B2011 Red
 127068  ADA Harris ES  09:40 AM  1 A10 vs A2Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Sciclunavs.Tiffinys Pachuca Boys 2011
 127071  Mesa Verde MS  10:55 AM  2 A9 vs A3San Diego Football Academy - 01 - B2011vs.LAGSD B11 - Resende
 127070  SoCal Sports Complex  03:00 PM  5 A6 vs A1Oceanside Breakers - B11 Bluvs.San Marcos Revolution - B2011

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127073  San Elijo Pk Hilltop  09:15 AM  2 A5 vs A9Matrix B11 NCvs.San Diego Football Academy - 01 - B2011
 127076  Ingold Sports Park  10:00 AM  3N A7 vs A1Fallbrook Villa FC - B2011 Carlosvs.San Marcos Revolution - B2011
 127072  Horizon Church  11:30 AM  1A A8 vs A6Attack B11 Greenvs.Oceanside Breakers - B11 Blu
 127075  ADA Harris ES  12:00 PM  1 A10 vs A4Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Sciclunavs.Vista Storm SC - B2011 Red
 127074  Luz Duran Park  02:10 PM  1B A2 vs A3Tiffinys Pachuca Boys 2011vs.LAGSD B11 - Resende

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127078  Mesa Verde MS  08:00 AM  2 A9 vs A7San Diego Football Academy - 01 - B2011vs.Fallbrook Villa FC - B2011 Carlos
 127080  Walnut Grove  09:10 AM  6 A1 vs A8San Marcos Revolution - B2011vs.Attack B11 Green
 127079  Rancho del Oro Pk  09:10 AM  1 A4 vs A3Vista Storm SC - B2011 Redvs.LAGSD B11 - Resende
 127077  ADA Harris ES  12:00 PM  1 A10 vs A6Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Sciclunavs.Oceanside Breakers - B11 Blu
 127081  Luz Duran Park  02:10 PM  1B A2 vs A5Tiffinys Pachuca Boys 2011vs.Matrix B11 NC

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127083  Ingold Sports Park  08:00 AM  3N A7 vs A2Fallbrook Villa FC - B2011 Carlosvs.Tiffinys Pachuca Boys 2011
 127085  ADA Harris ES  09:40 AM  1 A10 vs A8Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Sciclunavs.Attack B11 Green
 127086  Rancho del Oro Pk  12:00 PM  1 A4 vs A5Vista Storm SC - B2011 Redvs.Matrix B11 NC
 127082  Mesa Verde MS  01:00 PM  2 A9 vs A1San Diego Football Academy - 01 - B2011vs.San Marcos Revolution - B2011
 127084  Aviara Park  01:10 PM  6 A3 vs A6LAGSD B11 - Resendevs.Oceanside Breakers - B11 Blu

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127091  Rancho del Oro Pk  10:20 AM  1 A4 vs A7Vista Storm SC - B2011 Redvs.Fallbrook Villa FC - B2011 Carlos
 127089  Aviara Park  12:00 PM  6 A3 vs A8LAGSD B11 - Resendevs.Attack B11 Green
 127090  Walnut Grove  01:50 PM  6 A1 vs A10San Marcos Revolution - B2011vs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Scicluna
 127087  San Elijo Pk Hilltop  03:20 PM  2 A5 vs A6Matrix B11 NCvs.Oceanside Breakers - B11 Blu
 127088  Luz Duran Park  05:00 PM  1B A2 vs A9Tiffinys Pachuca Boys 2011vs.San Diego Football Academy - 01 - B2011

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127092  Horizon Church  08:45 AM  1A A8 vs A5Attack B11 Greenvs.Matrix B11 NC
 127095  Ingold Sports Park  09:45 AM  3S A7 vs A6Fallbrook Villa FC - B2011 Carlosvs.Oceanside Breakers - B11 Blu
 127096  Mesa Verde MS  11:10 AM  2 A9 vs A4San Diego Football Academy - 01 - B2011vs.Vista Storm SC - B2011 Red
 127094  ADA Harris ES  02:20 PM  1 A10 vs A3Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Sciclunavs.LAGSD B11 - Resende
 127093  Luz Duran Park  04:00 PM  1 A2 vs A1Tiffinys Pachuca Boys 2011vs.San Marcos Revolution - B2011

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127097  Aviara Park  10:50 AM  6 A3 vs A1LAGSD B11 - Resendevs.San Marcos Revolution - B2011
 127099  Rancho del Oro Pk  11:30 AM  1 A4 vs A2Vista Storm SC - B2011 Redvs.Tiffinys Pachuca Boys 2011
 127098  Mance Buchanon Park  01:10 PM  5 A6 vs A9Oceanside Breakers - B11 Bluvs.San Diego Football Academy - 01 - B2011
 127101  San Elijo Pk Hilltop  02:10 PM  2 A5 vs A10Matrix B11 NCvs.Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Scicluna
 127100  Horizon Church  02:30 PM  1A A8 vs A7Attack B11 Greenvs.Fallbrook Villa FC - B2011 Carlos

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127105  ADA Harris ES  08:30 AM  1 A10 vs A7Cardiff Mustangs - Competitive - B2011 Red Sciclunavs.Fallbrook Villa FC - B2011 Carlos
 127106  Mesa Verde MS  09:25 AM  2 A9 vs A8San Diego Football Academy - 01 - B2011vs.Attack B11 Green
 127104  Walnut Grove  11:30 AM  6 A1 vs A4San Marcos Revolution - B2011vs.Vista Storm SC - B2011 Red
 127103  Luz Duran Park  12:30 PM  1B A2 vs A6Tiffinys Pachuca Boys 2011vs.Oceanside Breakers - B11 Blu
 127102  Aviara Park  01:10 PM  4 A3 vs A5LAGSD B11 - Resendevs.Matrix B11 NC