Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2011 AA-C Central 1  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


 
Group -- A Win, Loss, Tie
A1 : Borussia Del Mar B2011 W-0   L-7   T-0
A2 : DMCV Sharks B2011 - Perez W-1   L-6   T-0
A3 : Express Boys 2011 Select - Schiefer W-3   L-4   T-0
A4 : Scripps United - B2011 W-5   L-0   T-3
A5 : San Diego SC B2011 Black W-6   L-1   T-1
A6 : LAGSD B11 - Dowd W-5   L-2   T-1
A7 : SD Surf Academy Boys (NP) 2011 W-2   L-6   T-0
A8 : La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrews W-5   L-1   T-1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127002  San Dieguito Sports Complex  10:20 AM  1 A3 vs A8Express Boys 2011 Select - Schiefervs.La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrews
 127000  Carmel Creek ES  11:40 AM  1 A1 vs A2Borussia Del Mar B2011vs.DMCV Sharks B2011 - Perez
 126999  Jerabek Park  11:40 AM  2 A4 vs A7Scripps United - B2011vs.SD Surf Academy Boys (NP) 2011
 127001  4S Ranch Sports Park  01:15 PM  7 A5 vs A6San Diego SC B2011 Blackvs.LAGSD B11 - Dowd

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127003  Ashley Falls Elem  09:00 AM  1 A2 vs A4DMCV Sharks B2011 - Perezvs.Scripps United - B2011
 127004  Allen Field  10:15 AM  2 A8 vs A5La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrewsvs.San Diego SC B2011 Black
 127006  Aviara Park  12:00 PM  5 A6 vs A7LAGSD B11 - Dowdvs.SD Surf Academy Boys (NP) 2011
 127005  Carmel Creek ES  01:30 PM  1 A1 vs A3Borussia Del Mar B2011vs.Express Boys 2011 Select - Schiefer

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127008  S D Surf Cup Sports Park  09:00 AM  11 A7 vs A8SD Surf Academy Boys (NP) 2011vs.La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrews
 127007  Aviara Park  12:00 PM  5 A6 vs A2LAGSD B11 - Dowdvs.DMCV Sharks B2011 - Perez
 127009  Jerabek Park  01:20 PM  2 A4 vs A1Scripps United - B2011vs.Borussia Del Mar B2011
 127010  4S Ranch Sports Park  02:00 PM  7 A5 vs A3San Diego SC B2011 Blackvs.Express Boys 2011 Select - Schiefer

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127011  Allen Field  10:15 AM  2 A8 vs A2La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrewsvs.DMCV Sharks B2011 - Perez
 127014  S D Surf Cup Sports Park  11:30 AM  1 A7 vs A3SD Surf Academy Boys (NP) 2011vs.Express Boys 2011 Select - Schiefer
 127012  4S Ranch Sports Park  01:45 PM  7 A5 vs A1San Diego SC B2011 Blackvs.Borussia Del Mar B2011
 127013  Aviara Park  02:20 PM  5 A6 vs A4LAGSD B11 - Dowdvs.Scripps United - B2011

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127015  Solana Ranch ES  08:00 AM  1A A2 vs A3DMCV Sharks B2011 - Perezvs.Express Boys 2011 Select - Schiefer
 127016  S D Surf Cup Sports Park  09:00 AM  1 A7 vs A5SD Surf Academy Boys (NP) 2011vs.San Diego SC B2011 Black
 127018  Allen Field  12:45 PM  2 A8 vs A4La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrewsvs.Scripps United - B2011
 127017  Carmel Creek ES  04:20 PM  2 A1 vs A6Borussia Del Mar B2011vs.LAGSD B11 - Dowd

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127020  S D Surf Cup Sports Park  10:10 AM  1 A7 vs A1SD Surf Academy Boys (NP) 2011vs.Borussia Del Mar B2011
 127021  4S Ranch Sports Park  12:30 PM  7 A5 vs A2San Diego SC B2011 Blackvs.DMCV Sharks B2011 - Perez
 127019  Allen Field  01:30 PM  2 A8 vs A6La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrewsvs.LAGSD B11 - Dowd
 127022  San Dieguito Sports Complex  03:00 PM  1 A3 vs A4Express Boys 2011 Select - Schiefervs.Scripps United - B2011

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127026  Solana Ranch ES  11:45 AM  1A A2 vs A7DMCV Sharks B2011 - Perezvs.SD Surf Academy Boys (NP) 2011
 127023  Aviara Park  12:00 PM  4 A6 vs A3LAGSD B11 - Dowdvs.Express Boys 2011 Select - Schiefer
 127025  Jerabek Park  01:30 PM  2 A4 vs A5Scripps United - B2011vs.San Diego SC B2011 Black
 127024  Carmel Creek ES  02:10 PM  1 A1 vs A8Borussia Del Mar B2011vs.La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrews

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127028  Solana Ranch ES  08:00 AM  1A A2 vs A1DMCV Sharks B2011 - Perezvs.Borussia Del Mar B2011
 127027  S D Surf Cup Sports Park  09:00 AM  1 A7 vs A4SD Surf Academy Boys (NP) 2011vs.Scripps United - B2011
 127029  Aviara Park  09:40 AM  6 A6 vs A5LAGSD B11 - Dowdvs.San Diego SC B2011 Black
 127030  Allen Field  12:45 PM  2 A8 vs A3La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrewsvs.Express Boys 2011 Select - Schiefer

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127031  Jerabek Park  08:30 AM  2 A4 vs A2Scripps United - B2011vs.DMCV Sharks B2011 - Perez
 127034  S D Surf Cup Sports Park  09:00 AM  1 A7 vs A6SD Surf Academy Boys (NP) 2011vs.LAGSD B11 - Dowd
 127033  San Dieguito Sports Complex  10:20 AM  1 A3 vs A1Express Boys 2011 Select - Schiefervs.Borussia Del Mar B2011
 127032  4S Ranch Sports Park  01:30 PM  7 A5 vs A8San Diego SC B2011 Blackvs.La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrews

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127035  Solana Ranch ES  08:00 AM  1A A2 vs A6DMCV Sharks B2011 - Perezvs.LAGSD B11 - Dowd
 127036  Allen Field  10:15 AM  2 A8 vs A7La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrewsvs.SD Surf Academy Boys (NP) 2011
 127037  Carmel Creek ES  01:50 PM  1 A1 vs A4Borussia Del Mar B2011vs.Scripps United - B2011
 127038  San Dieguito Sports Complex  01:50 PM  1 A3 vs A5Express Boys 2011 Select - Schiefervs.San Diego SC B2011 Black

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127041  Jerabek Park  09:00 AM  2 A4 vs A6Scripps United - B2011vs.LAGSD B11 - Dowd
 127039  Solana Ranch ES  10:30 AM  1A A2 vs A8DMCV Sharks B2011 - Perezvs.La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrews
 127040  Carmel Creek ES  12:00 PM  1 A1 vs A5Borussia Del Mar B2011vs.San Diego SC B2011 Black
 127042  San Dieguito Sports Complex  12:40 PM  1 A3 vs A7Express Boys 2011 Select - Schiefervs.SD Surf Academy Boys (NP) 2011

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 127045  Aviara Park  09:40 AM  4 A6 vs A1LAGSD B11 - Dowdvs.Borussia Del Mar B2011
 127044  4S Ranch Sports Park  10:15 AM  7 A5 vs A7San Diego SC B2011 Blackvs.SD Surf Academy Boys (NP) 2011
 127043  San Dieguito Sports Complex  10:20 AM  1 A3 vs A2Express Boys 2011 Select - Schiefervs.DMCV Sharks B2011 - Perez
 127046  Jerabek Park  02:40 PM  2 A4 vs A8Scripps United - B2011vs.La Jolla IMPACT - B2011 White Karl Andrews