Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA
Team Schedules - B2010 AA-A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


 
Group -- A Win, Loss, Tie
A1 : NFFC B2010 Red W-7   L-1   T-1
A2 : Attack B10 Green W-4   L-3   T-1
A3 : San Diego SC B2010 Orange W-4   L-2   T-1
A4 : Barca Academy San Diego - B2010 Grana W-0   L-9   T-0
A5 : Chula Vista FC - B2010 W-6   L-1   T-0
A6 : SD Force FC Academy B2010- Holmes W-1   L-7   T-0
A7 : Albion SC B10 Academy 1 W-4   L-3   T-1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126663  UC Gardens  08:00 AM  2 A1 vs A2NFFC B2010 Redvs.Attack B10 Green
 126664  Montevalle Park  09:00 AM  1 A4 vs A7Barca Academy San Diego - B2010 Granavs.Albion SC B10 Academy 1
 126665  Terra Nova PK  02:40 PM  2 A5 vs A6Chula Vista FC - B2010vs.SD Force FC Academy B2010- Holmes

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126668  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  09:15 AM  1 A3 vs A1San Diego SC B2010 Orangevs.NFFC B2010 Red
 126666  Maranatha  11:30 AM  3 A6 vs A7SD Force FC Academy B2010- Holmesvs.Albion SC B10 Academy 1
 126667  Nativity Church  12:30 PM  2 A2 vs A4Attack B10 Greenvs.Barca Academy San Diego - B2010 Grana

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126670  UC Gardens  08:00 AM  2 A1 vs A4NFFC B2010 Redvs.Barca Academy San Diego - B2010 Grana
 126669  Maranatha  09:10 AM  3 A6 vs A2SD Force FC Academy B2010- Holmesvs.Attack B10 Green
 126671  Terra Nova PK  11:30 AM  2 A5 vs A3Chula Vista FC - B2010vs.San Diego SC B2010 Orange

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126672  UC Gardens  08:00 AM  2 A1 vs A5NFFC B2010 Redvs.Chula Vista FC - B2010
 126674  Montevalle Park  09:00 AM  1 A4 vs A6Barca Academy San Diego - B2010 Granavs.SD Force FC Academy B2010- Holmes
 126673  Robb Field  10:20 AM  6 A7 vs A3Albion SC B10 Academy 1vs.San Diego SC B2010 Orange

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126677  Maranatha  09:10 AM  3 A6 vs A1SD Force FC Academy B2010- Holmesvs.NFFC B2010 Red
 126676  Robb Field  10:20 AM  6 A7 vs A5Albion SC B10 Academy 1vs.Chula Vista FC - B2010
 126675  Nativity Church  12:30 PM  2 A2 vs A3Attack B10 Greenvs.San Diego SC B2010 Orange

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126680  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  10:30 AM  1 A3 vs A4San Diego SC B2010 Orangevs.Barca Academy San Diego - B2010 Grana
 126679  Terra Nova PK  11:30 AM  2 A5 vs A2Chula Vista FC - B2010vs.Attack B10 Green
 126678  Robb Field  11:30 AM  6 A7 vs A1Albion SC B10 Academy 1vs.NFFC B2010 Red

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126681  Montevalle Park  09:00 AM  1 A4 vs A5Barca Academy San Diego - B2010 Granavs.Chula Vista FC - B2010
 126683  Nativity Church  01:50 PM  2 A2 vs A7Attack B10 Greenvs.Albion SC B10 Academy 1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126686  Maranatha  09:10 AM  3 A6 vs A5SD Force FC Academy B2010- Holmesvs.Chula Vista FC - B2010
 126684  Horizon Church  10:15 AM  1A A2 vs A1Attack B10 Greenvs.NFFC B2010 Red
 126685  Robb Field  11:30 AM  6 A7 vs A4Albion SC B10 Academy 1vs.Barca Academy San Diego - B2010 Grana

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126682  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  08:00 AM  1 A3 vs A6San Diego SC B2010 Orangevs.SD Force FC Academy B2010- Holmes

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126688  Montevalle Park  09:00 AM  1 A4 vs A2Barca Academy San Diego - B2010 Granavs.Attack B10 Green
 126687  Robb Field  10:20 AM  7 A7 vs A6Albion SC B10 Academy 1vs.SD Force FC Academy B2010- Holmes
 126689  UC Gardens  12:00 PM  2 A1 vs A3NFFC B2010 Redvs.San Diego SC B2010 Orange

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126691  Montevalle Park  09:00 AM  1 A4 vs A1Barca Academy San Diego - B2010 Granavs.NFFC B2010 Red

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126695  Maranatha  10:20 AM  3 A6 vs A4SD Force FC Academy B2010- Holmesvs.Barca Academy San Diego - B2010 Grana
 126694  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  10:30 AM  1 A3 vs A7San Diego SC B2010 Orangevs.Albion SC B10 Academy 1
 126693  Terra Nova PK  01:50 PM  2 A5 vs A1Chula Vista FC - B2010vs.NFFC B2010 Red

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126698  UC Gardens  09:10 AM  2 A1 vs A6NFFC B2010 Redvs.SD Force FC Academy B2010- Holmes
 126697  Terra Nova PK  12:00 PM  2 A5 vs A7Chula Vista FC - B2010vs.Albion SC B10 Academy 1

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126696  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  02:00 PM  1 A3 vs A2San Diego SC B2010 Orangevs.Attack B10 Green

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126701  Montevalle Park  09:00 AM  1 A4 vs A3Barca Academy San Diego - B2010 Granavs.San Diego SC B2010 Orange
 126699  UC Gardens  10:20 AM  2 A1 vs A7NFFC B2010 Redvs.Albion SC B10 Academy 1
 126700  Horizon Church  10:50 AM  1A A2 vs A5Attack B10 Greenvs.Chula Vista FC - B2010
 126690  Solana Santa Fe  02:15 PM  1 A2 vs A6Attack B10 Greenvs.SD Force FC Academy B2010- Holmes

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126692  Carmel Mtn Ranch Rec Ctr  10:00 AM  1 A3 vs A5San Diego SC B2010 Orangevs.Chula Vista FC - B2010

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 126702  Terra Nova PK  08:00 AM  2 A5 vs A4Chula Vista FC - B2010vs.Barca Academy San Diego - B2010 Grana
 126704  Robb Field  09:10 AM  7 A7 vs A2Albion SC B10 Academy 1vs.Attack B10 Green
 126703  Maranatha  10:20 AM  3 A6 vs A3SD Force FC Academy B2010- Holmesvs.San Diego SC B2010 Orange