Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

2019 Presidio GL/SDDA

Published Results
Follow the link below for the appropriate age group to find your team's age group roster, schedule and results. Please note all schedules are subject to change. If grayed out, the option is not available at this time. To find out the venues, please click on the "Venue Info" below.

     

Boys Girls
  Champion Finalist     Published
B2012 AAA   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
B2012 AA-B   Teams   Schedule & Results SD Real Madrid Black B2012 (Chavez) Liverpool SC - B2012 Red Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
B2012 AA-C North   Teams   Schedule & Results Barcelona Cantera - B2012 - Escondido United San Marcos United - B12 Premier Villalobos Standings Cards    11/19/2019 9:22:00 AM
B2012 AA-C South   Teams   Schedule & Results Chula Vista FC - B2012 Sporting SD - B2012 - Contreras Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
B2011 AAA   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
B2011 AA-A 1   Teams   Schedule & Results Atlante SD G Duque B2011 Albion SC B2011 Academy - Yamazaki Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
B2011 AA-A 2   Teams   Schedule & Results Rebels Soccer Club - B11 Academy Chula Vista FC - B2011 Standings Cards    11/20/2019 11:06:00 PM
B2011 AA-B 1   Teams   Schedule & Results Aztecs FC B11 Premier Red LAGSD B11 - Rowley Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
B2011 AA-B 2   Teams   Schedule & Results San Diego SC B2011 White FC Heat B2011 BLACK Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
B2011 AA-C North   Teams   Schedule & Results Fallbrook Villa FC - B2011 Carlos San Marcos Revolution - B2011 Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
B2011 AA-C Central 1   Teams   Schedule & Results San Diego SC B2011 Black Scripps United - B2011 Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
B2011 AA-C Central 2   Teams   Schedule & Results San Diego SC B2011 Gold DMCV Sharks B2011 - Shadeed Standings Cards    11/19/2019 10:18:00 AM
B2011 AA-C South 1   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
B2011 AA-C South 2   Teams   Schedule & Results Rebels SC East B2011 Bettencourt Chula Vista FC Gold - B2011 Standings Cards    11/20/2019 7:54:00 PM
B2010 AAA1   Teams   Schedule & Results La Jolla IMPACT - B2010 Blue Marcos Gonzales SD Surf Academy Boys Select 2010 Standings Cards    11/18/2019 2:19:00 PM
B2010 AAA2   Teams   Schedule & Results SD ELI7E FC - B2010 Barcelona Cantera - B2010 - Escondido United Premier Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
B2010 AAA3   Teams   Schedule & Results LAGSD B10 Pre Academy II-Aquino Atlante SD G Duque B2010 Standings Cards    11/18/2019 1:46:00 PM
B2010 AA-A   Teams   Schedule & Results Chula Vista FC - B2010 NFFC B2010 Red Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
B2010 AA-B North   Teams   Schedule & Results San Diego SC B2010 Black Fallbrook Villa FC - B2010 Chad Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
B2010 AA-B Central   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 4:42:00 PM
B2010 AA-B South   Teams   Schedule & Results Rebels Soccer Club - B10 Premier AYSO Matrix South Bay B2010 - Romo Standings Cards    11/20/2019 7:54:00 PM
B2010 AA-C 1 North   Teams   Schedule & Results DMCV Sharks B2010 - Torres FC Heat B2010 BLACK Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
B2010 AA-C 1 Central   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/19/2019 6:26:00 PM
B2010 AA-C 2 North   Teams   Schedule & Results SD Surf Academy Boys (Graves) 2010 Fallbrook Villa FC - B2010 David Standings Cards    11/19/2019 12:02:00 PM
B2010 AA-C 2 Central   Teams   Schedule & Results Liverpool SC - B2010 White Scripps United - B2010 White Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
B2010 AA-C 2 South   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/19/2019 11:46:00 AM
B2009 AAA   Teams   Schedule & Results Chula Vista FC - B2009 DMCV Sharks B2009 - Perez Standings Cards    11/18/2019 8:26:00 PM
B2009 AA-A North   Teams   Schedule & Results La Jolla IMPACT - B2009 Blue Brett Crouse CSC B2009 Elite Standings Cards    11/19/2019 2:42:00 PM
B2009 AA-A South   Teams   Schedule & Results Olympicos - Gonzalez B2009 Atlante Golden Eagles B2009 Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2009 AA-B North   Teams   Schedule & Results DMCV Sharks B2009 - Bergum Express Boys 2009 Select - Couchman Standings Cards    11/19/2019 12:02:00 PM
B2009 AA-B Central   Teams   Schedule & Results SD Force FC Academy B2009- Leuregans San Diego Football Academy - 01 - B2009 Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2009 AA-B South   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 2:26:00 PM
B2009 AA-C 1 North   Teams   Schedule & Results Express Boys 2009 Select - Fletcher LAGSD B09 White-Tuholski Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2009 AA-C 1 South   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/20/2019 9:06:00 AM
B2009 AA-C 2 Central   Teams   Schedule & Results PYSL Blast SC - Fielding B2009 Tiffinys Pachuca (Dortmund) Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2009 AA-C 2 South   Teams   Schedule & Results AYSO Matrix Chula Vista B2009 - Villalobos Matrix B09 ST Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2008 AAA   Teams   Schedule & Results SD Force FC Academy B2008- D. Currie Albion SC B08 Premier - Smith Standings Cards    11/18/2019 8:34:00 PM
B2008 AA-A North   Teams   Schedule & Results SWSC B08 Jose Express Boys 2008 Premier - Hidalgo Standings Cards    11/19/2019 9:30:00 AM
B2008 AA-A Central   Teams   Schedule & Results LAGSD B08 White-Gurley Atlante SD A Herrera B2008 Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2008 AA-B North   Teams   Schedule & Results Matrix B08 NC Blue LAGSD B08 White-Avory Standings Cards    11/19/2019 9:30:00 AM
B2008 AA-B Central   Teams   Schedule & Results NFFC B2008 BLACK Matrix B08 ST Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2008 AA-B South   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/20/2019 10:02:00 AM
B2008 AA-C North   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2008 AA-C Central 1   Teams   Schedule & Results Express Boys 2008 Select - Benware Borussia Del Mar - B08 Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2008 AA-C Central 2   Teams   Schedule & Results Matrix B08 TS Barca Academy San Diego - B2008 Grana Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2008 AA-C South   Teams   Schedule & Results Chula Vista FC Navy - B2008 SD Real Madrid White B2008 (Ruiz) Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2007 AAA   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
B2007 AA-A Central   Teams   Schedule & Results Scripps United - B2007 Red Borussia Del Mar - B2007 Standings Cards    11/18/2019 10:42:00 PM
B2007 AA-A South   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 3:30:00 PM
B2007 AA- B North   Teams   Schedule & Results Tiffiny's Pachuca Boys 2007 - Ismael Attack B07 White Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2007 AA-B Central   Teams   Schedule & Results PYSL Blast SC - Martinez B2007 NFFC B2007 RED Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2007 AA-B South   Teams   Schedule & Results SD Real Madrid Red B2007 (Castaneda) Olympicos - Palma B2007 Standings Cards    11/18/2019 9:30:00 PM
B2007 AA-C North   Teams   Schedule & Results Tiffiny's Pachuca 2007 - Amador Albion SC North - B07 Premier Pineda Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2007 AA-C South   Teams   Schedule & Results Atlante SD J Felix B2007 LAGSD B07 White-Gurley Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2006 AAA   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:22:00 PM
B2006 AA-A North   Teams   Schedule & Results FC Heat B2006 Oceanside Breakers - B06 Blu Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2006 AA-A Central   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2006 AA-B   Teams   Schedule & Results Albion SC North - B06 Academy Kaiser Olympicos - Gutierrez B2006 Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
B2006 AA-C North   Teams   Schedule & Results SD Force FC Academy B2006- Huerta Albion - B2006 Premier - Szanto Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2006 AA-C South   Teams   Schedule & Results Barcelona Cantera - B2006 BLUE INTRA FC - B2006 Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2005 AAA   Teams   Schedule & Results SD Real Madrid B2005 (Aldana) SD ELI7E FC - B2005 Standings Cards    11/18/2019 1:22:00 PM
B2005 AA-A   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2005 AA-B North   Teams   Schedule & Results Southwest SC B2005 La Jolla IMPACT - B2005 Jason Diaz Standings Cards    11/18/2019 10:34:00 PM
B2005 AA-B South   Teams   Schedule & Results SD Real Madrid Green B2005 (Moreno) Sporting SD - B2005 - Picou Standings Cards    11/18/2019 1:08:00 PM
B2005 AA-C   Teams   Schedule & Results Atlante SD C Acosta B2005 AYSO Matrix Chula Vista B2005 - Montes Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
B2004 AAA North   Teams   Schedule & Results Express Boys 2004 Premier Blue - Elenz-Martin SD Surf Academy Boys (Brooks) 2004 Standings Cards    11/19/2019 11:30:00 AM
B2004 AAA South   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:22:00 PM
B2004 AA-B   Teams   Schedule & Results AYSO Matrix Chula Vista B2004 - Hernandez Atlante SD I Bocanegra B2004 Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
B2003 AA-A North   Teams   Schedule & Results San Diego Football Academy- 01 - B2003 Stripe San Marcos Revolution - B2003 Green Standings Cards    11/18/2019 1:22:00 PM
B2003 AA-A South   Teams   Schedule & Results La Jolla IMPACT SELECT- B2003 Victor Zendejas Xolos Academy FC - B2003 Standings Cards    11/18/2019 1:22:00 PM
B2001 AA-A   Teams   Schedule & Results Fallbrook Villa FC - B2001 Victor San Diego SC B2002 Elite Orange Standings Cards    11/18/2019 1:22:00 PM
SDDA B2009 Flight 1   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2009 Flight 2 Gold   Teams   Schedule & Results Atlante SD H Naranjo B2009 Barca Academy San Diego - B2009 Blau Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2009 Flight 2 Blue   Teams   Schedule & Results Oceanside Breakers - B09 Blk Poway Vaqueros SC- B2009 Riney Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2008 Flight 1 Gold   Teams   Schedule & Results NFFC B2008 RED Imperial Valley United FC ACADEMY B2008 Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2008 Flight 1 Blue   Teams   Schedule & Results DV7 San Diego B2008 GIJ LAGSD B08 Premier-Hernandez Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2008 Flight 2 Gold   Teams   Schedule & Results DMCV Sharks B2008 - Andrade San Diego SC B2008 Black Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2008 Flight 2 Blue   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2007 Flight 1   Teams   Schedule & Results Oceanside Breakers - B07 Blk Dynamo El Centro Soccer Club - B2007 Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2007 Flight 2 Gold   Teams   Schedule & Results Atlante SD A Sandoval B2007 San Diego SC B2007 White Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2007 Flight 2 Blue   Teams   Schedule & Results SD Real Madrid Black B2007 (Gonzalez) Liverpool SC - B2007 Red Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2006 Flight 1 Gold   Teams   Schedule & Results FC Heat B2006 BLACK Rebels Soccer Club - B06 Academy 1 Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2006 Flight 1 Blue   Teams   Schedule & Results Imperial Valley United FC B2006 Hotspurs USA - B2006 Premier Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2006 Flight 2 Gold   Teams   Schedule & Results SD ELI7E FC Academy - B2006 Chula Vista FC Gold - B2006 Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2006 Flight 2 Blue 1   Teams   Schedule & Results SD Force FC Academy B2006- Gilson Matrix B06 TS Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2006 Flight 2 Blue 2   Teams   Schedule & Results CSC B2006 Academy Matrix B06 CB Elite Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
SDDA B2005 Flight 1 Gold   Teams   Schedule & Results Oceanside Breakers - B05 Blk SYL FC Heat B2005 BLUE Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2005 Flight 1 Blue   Teams   Schedule & Results NFFC B2005 RED Hotspurs USA - B2005 Premier Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2005 Flight 2 Gold   Teams   Schedule & Results AYSO Matrix South Bay B2005 - Ramirez Fallbrook Villa FC - B2005 Edwin Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2005 Flight 2 Blue North   Teams   Schedule & Results San Diego SC B2005 Academy White Matrix B05 NP Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2005 Flight 2 Blue South   Teams   Schedule & Results Atlante SD North B2005 Atlante SD M Carillo B2005 Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
SDDA B2004 Flight 1 Gold   Teams   Schedule & Results FC Heat B2004 BLUE Oceanside Breakers - B04 Blk SYL Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2004 Flight 1 Blue   Teams   Schedule & Results Imperial Valley United FC B2004 NFFC B2004 RED Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2004 Flight 2 Gold   Teams   Schedule & Results Albion SC South - B2004 Academy Matrix B04 CB Elite Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2004 Flight 2 Blue   Teams   Schedule & Results Hotspurs USA - B2004 DMCV Sharks B2004 - Pejkic Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
SDDA B2003 Flight 1 Gold   Teams   Schedule & Results Chula Vista FC U17 (B2003) Sporting SD - B2003 - Pittman Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2003 Flight 1 Blue   Teams   Schedule & Results SWSC B03 Liverpool SC - B2003 Red Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2003 Flight 2   Teams   Schedule & Results SD Real Madrid Black B2003 (Zamora) Fallbrook Villa FC - B2003 Elio Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
SDDA B2001 Flight 1 Gold   Teams   Schedule & Results Sporting SD - B2001 - Huertero SD SURF PL-B2001 (DONLON) Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2001 Flight 1 Blue   Teams   Schedule & Results CSC B2002 Academy Atlante SD J Villanueva B2001 Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2001 Flight 2 Gold   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
SDDA B2001 Flight 2 Blue   Teams   Schedule & Results SD Real Madrid White B2001 (De Los Santos) Atlante SD R Briseno B2001 Standings Cards    11/18/2019 1:16:00 PM
TEST B06 Premier   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM
TEST B06 Academy   Teams   Schedule & Results     Standings Cards    11/18/2019 1:07:00 PM